Trwa ładowanie...
21-08-2014 14:51

Sprawa skorumpowanego lekarza Józefa K.: kolejne osoby usłyszały zarzuty

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie nie zostawiła sprawy skorumpowanego lekarza. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją ustalili kolejne cztery osoby, które wręczały łapówki Józefowi K.

Share
Sprawa skorumpowanego lekarza Józefa K.: kolejne osoby usłyszały zarzutyŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d3bvsmv

Lekarz zatrzymany w lipcu usłyszał 19 zarzutów, w tym 17 dotyczących przyjęcia korzyści majątkowej. Wtedy zarzuty wręczania łapówek usłyszały cztery jego pacjentki.

Małopolscy śledczy zebrali materiał dowodowy, według którego podobnych sytuacji było kilkadziesiąt. Wciąż ustalają kolejne osoby, które wręczały korzyści majątkowe Józefowi K. Sprawa jest rozwojowa, planowane są kolejne zatrzymania.

W środę zarzuty korupcyjne usłyszały trzy kobiety i jeden mężczyzna, którzy w zamian za konsultacje, wizyty lekarskie i opiekę w czasie trwania ciąży przekazywali lekarzowi pieniądze. Kwoty wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Policja wzywa osoby, które także dawały łapówki, do samodzielnego przyznawania się do winy. Dzięki temu mogą uniknąć odpowiedzialności karnej, muszą jednak sami się zgłosić, zanim na ich trop wpadną funkcjonariusze.

d3bvsmv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bvsmv
d3bvsmv
Więcej tematów