Trwa ładowanie...
d2dze3g
d2dze3g

Sprawa prezydenta Sopotu przeniesiona do Prokuratury Krajowej

Postępowanie w sprawie prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, któremu sopocki biznesmen zarzuca, że zażądał od niego łapówki, przejęło gdańskie biuro do spraw przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk decyzję o przeniesieniu sprawy podjęła Prokuratura Krajowa.
Share
d2dze3g

Sprawa dotyczy sytuacji opisanej przez sobotnią "Rzeczpospolitą". Gazeta napisała, że Jacek Karnowski w marcu br., w zamian za pomoc w wydaniu pozwolenia na nadbudowę strychu jednej z sopockich kamienic, domagał się od lokalnego przedsiębiorcy dwóch mieszkań. "Rz" dotarła do nagrania rozmowy prezydenta z biznesmenem, który zawiadomił o sprawie sopocką prokuraturę.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski nie czuje się winny przedstawienia propozycji korupcyjnej. Twierdzi, że rozmowa dotyczyła wspólnej, całkowicie legalnej, inwestycji. Karnowski powiedział, że zrezygnował z interesu po tym, jak dowiedział się, że podlegający mu urzędnicy (jeszcze przed jego rozmową z biznesmenem) nie zgodzili się na nadbudowę kamienicy.

Sopoccy działacze PiS zaapelowali w niedzielę do ministra sprawiedliwości, by sprawą zajęła się inna niż sopocka prokuratura. Zażądali też, by prezydent Karnowski podał się do dymisji i zrzekł się wszystkich pełnionych przez siebie funkcji.

Karnowski już w sobotę zawiesił swoje członkostwo w PO. W niedzielę poinformował media, że bierze kilkudniowy, bezpłatny urlop i jest całkowicie do dyspozycji prokuratury.

W ciągu dwóch najbliższych tygodni w Sopocie odbędzie się sesja Rady Miasta, na której radni przedyskutują sprawę. Z prośbą o zwołania takiej sesji zwrócił się do przewodniczącego rady Sopotu szef klubu radnych PiS.

d2dze3g

Podziel się opinią

Share
d2dze3g
d2dze3g
Więcej tematów