Trwa ładowanie...
władimir putin

Spotkanie Macron - Putin. Jednym z tematów sprawa Ukrainy i wybuchu w Rosji

Francja. Prezydent spotkał się z Władimirem Putinem w Forcie Bregancon. Politycy rozmawiali m.in. o politycznych zmianach na Ukrainie oraz o relacjach francusko-rosyjskich. Putin skomentował również sprawę ostatnich wybuchów w Rosji.

Share
Spotkanie Macron - Putin. Jednym z tematów sprawa Ukrainy i wybuchu w Rosji
Źródło: PAP
dyegxy2

Emmanuel Macron zapowiedział, że wkrótce weźmie udział w szczycie przywódców Ukrainy, Rosji i Niemiec, by zakończyć konflikt na wschodzie Ukrainy. - Jest to okazja, aby położyć kres trwającemu od pięciu lat konfliktowi - podkreślił prezydent Francji na konferencji prasowej.

- Są rzeczy, o których warto mówić i które dają podstawy do ostrożnego optymizmu - powiedział z kolei Władimir Putin.

dyegxy2

Macron dodał również, że w 2020 r. pojedzie do Moskwy na obchody 75. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Putin podziękował za przyjęcie zaproszenia na to wydarzenie.

Zobacz także: Macierewicz lekceważąco o Kukizie. Riposta Halickiego: niech spojrzy na swoje otoczenie

Putin odniósł się również do wybuchu, do którego doszło 8 sierpnia na poligonie w północnej Rosji. Według prezydenta, to zdarzenie nie spowodowało ryzyka zwiększonego promieniowania.

dyegxy2

Prezydent Rosji powołał się na ekspertów wojskowych i niezależnych specjalistów. Według nich, "nie ma zagrożenia", a sytuacja w rejonie wypadku jest pod kontrolą.

Prezydenci przebywają w letniej rezydencji Forcie Bregancon. Na Lazurowym Wybrzeżu będą omawiać sytuację w Iranie, konflikt w Syrii oraz kwestię kontrolę zbrojeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyegxy2

Podziel się opinią

Share
dyegxy2
dyegxy2
Więcej tematów