Trwa ładowanie...

Spot PO: PiS zawsze stał na straży interesów SKOK. Jest odpowiedź PiS

W najnowszym spocie Platforma Obywatelska powraca do tematu SKOK. PiS zawsze stał na straży interesów SKOK, których naprawa kosztowała już Polaków 3 mld zł - przekonuje PO. - Inwektywa i czarny PR - tak komentuje spot wiceprezes PiS Mariusz Kamiński. Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał także senator PiS Grzegorz Bierecki.

Share
Spot PO: PiS zawsze stał na straży interesów SKOK. Jest odpowiedź PiS
Źródło: platforma.org
d29wbdd

"Ze zdumieniem i zażenowaniem przyjąłem najnowszy film kampanijny Platformy Obywatelskiej, w którym za pomocą kłamstwa i insynuacji partia władzy próbuje oczernić Prezydenta Rzeczypospolitej, liderów największej partii opozycyjnej a także mnie i moich współpracowników" - napisał w oświadczeniu senator Bierecki.

Jego zdaniem, "autorzy tego kuriozalnego dzieła" - jak nazywa spot PO - tworząc je oparli się na tezach zawartych w artykule tygodnika „Wprost” z marca br.

d29wbdd

"Tymczasem w miniony poniedziałek (12.10.2015 r.) wydawca „Wprost” odwołał w specjalnym oświadczeniu wszystkie nieprawdziwe zarzuty i nieuprawnione opinie sformułowane w tekście z marca. Ja sam oraz moi współpracownicy zostaliśmy przez wydawcę tego tygodnika przeproszeni" - pisze w oświadczeniu Bierecki.

"Z zestawienia powyższych faktów wynikają dwie możliwości: albo sztabowcy Platformy Obywatelskiej zostali w ciągu ostatniego tygodnia pozbawieni dostępu do wszelkich mediów, albo też, celowo i w sposób absolutnie cyniczny, partia władzy postanowiła na finiszu kampanii brnąć w kłamstwo" - stwierdza senator PiS.

"Siatka Kolesi Odcina Kupony" - tak rozwinięto w spocie akronim "SKOK". "Senator PiS Grzegorz Bierecki - do spółki, której dziś jest udziałowcem, przetransferowano kilkadziesiąt milionów złotych. Wartość jego środków pieniężnych przekracza 20 mln. Jego brat związany ze SKOK-ami Jarosław Bierecki, radny PiS, w 2014 r. zarobił ponad 3 mln zł i zasiadał w 10 radach nadzorczych" - mówi lektor w filmie.

Film odnosi się także do prezydenta Andrzeja Dudy. "Andrzej Duda z PiS, będąc ministrem, według mediów w sprawie niekorzystnej dla SKOK-ów ustawy opierał się na badaniach wykonanych na zlecenie SKOK-ów" - słyszymy w spocie.

d29wbdd

"Za SKOK-i zapłacimy wszyscy" - stwierdzono w filmie. Platforma nawiązała także do programu wyborczego PiS zapowiadającego objęcie banków podatkiem bankowym. "Beata Szydło zapowiedziała, że jednym ze źródeł finansowania programu PiS ma być podatek bankowy. Co zadziwiające SKOK-i nie zostaną nim objęte" - mówi lektor. "SKOK, na Polskę?" - pyta na koniec.

Kandydat i senator PO Łukasz Abgarowicz podczas prezentacji spotu w sobotę powiedział, że 80 proc. SKOK-ów wymagało prac naprawczych. - Bez pieniędzy, mimo wypłat z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, zostały już setki ludzi - mówił. Według niego program naprawczy do tej pory kosztował ponad 3,5 mld zł i nie wiadomo, czy to koniec wydatków.

Według posła Mariusza Witczaka "nikt nie ma wątpliwości, że przez lata PiS faworyzował SKOK-i w swojej działalności politycznej, legislacyjnej i zawsze stał na straży wspierania interesów SKOK-ów wtedy, gdy były procedowane jakiekolwiek ustawy na temat tego sektora finansowego".

Witczak podkreślił, że PiS i Beata Szydło często wskazują na potrzebę powstrzymania transferu pieniędzy za granicę w ramach uszczelniania systemu. Jak mówił, PiS jednak nie ma z tym problemu jeśli chodzi o SKOK-i.

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński pytany o spot powiedział, że w PO "jest wielu specjalistów od czarnego PR, czarnej propagandy". - To już było grane wielokrotnie przez PO. Rządzą, mają wszelkie instrumenty, by wyjaśniać sprawy. Ja traktuję to tylko i wyłącznie jako inwektywę - dodał.

d29wbdd

Podziel się opinią

Share
d29wbdd
d29wbdd
Więcej tematów