Polska"Sporo usłyszeliśmy, zanim Grad wysłał do Brukseli dokumenty"

"Sporo usłyszeliśmy, zanim Grad wysłał do Brukseli dokumenty"

27.06.2008 01:30, aktual.: 27.06.2008 01:43

Zanim minister skarbu Aleksander Grad nacisnął klawisz w komputerze, wysyłając uroczyście do Brukseli dokumenty z planami restrukturyzacji polskich stoczni, usłyszeliśmy sporo - zauważa "Rzeczpospolita".

Usłyszeliśmy, że to dobra wiadomość dla stoczniowców, Wybrzeża, polskiej gospodarki. Że udało się w rekordowym tempie nadrobić zaniedbania lat minionych. Wreszcie, że niebawem powstanie czarna księga prywatyzacji przemysłu stoczniowego w Polsce, piętnująca zaniedbania poprzedników. W zalewie tych informacji brakło natomiast konkretnych odpowiedzi na kilka bardzo ważnych pytań - pisze Beata Chomątowska w redakcyjnym komentarzu dnia.

Co w sytuacji, gdy Komisja Europejska, która otrzymała właśnie dwie rozbieżne koncepcje restrukturyzacji Stoczni Gdynia, zamiast propozycji Ukraińców (której pierwsza wersja została już dwa tygodnie temu oceniona przez nią negatywnie) wybierze ofertę biznesmena z Trójmiasta, w której nie ma słowa o Stoczni Gdańsk? Bo jakoś trudno poważnie uwierzyć w zapewnienia, że wtedy "wyjmie się" z tej pierwszej koncepcji elementy dotyczące Gdańska.

Czy rząd ma plan awaryjny na wypadek, gdyby ukraiński inwestor, od którego zależy w tej chwili przyszłość dwóch zakładów, zdecydował się pójść w ślady Złomreksu i zrezygnować? I co w przypadku negatywnej decyzji Komisji? Bo przecież deklaracji o utrzymaniu produkcji nie da się zrealizować bez inwestorów.

Jednoznacznej odpowiedzi zabrakło, bo nie jest ona, niestety, optymistyczna - uważa publicystka "Rzeczpospolitej". (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także