Trwa ładowanie...
d1w33pw

Spektakularna akcja CBŚP. Przechwycono 800 kg narkotyków

Funkcjonariusze szczecińskiego Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 24 osoby, które podejrzewane są o przemyt i rozprowadzenie narkotyków. Wobec 21 osób Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do sądu akt oskarżenia. Wśród aresztowanych jest trzech liderów zorganizowanej grupy przestępczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spektakularna akcja CBŚP. Przechwycono 800 kg narkotyków
(CBŚP)
d1w33pw

Jak podało CBŚP, na ślad zorganizowanej grupy przestępczej policjanci ze Szczecina wpadli na początku 2016 r. W postępowaniu ustalono, że przestępcy dokonywali przemytu środków odurzających z Hiszpanii do Polski, gdzie były one sprzedawane. Śledczy szacują, że szajka mogła przemycić i rozprowadzić blisko 800 kg narkotyków.

Według ustaleń policjantów członkowie grupy w latach 2012-2016 zajmowali się przemytem narkotyków do Polski oraz ich sprzedażą na terenie kraju. Pieniądze pozyskane w ten sposób miały być wywożone za granicę i tam wprowadzane do legalnego obrotu.

Pistolety, sztucer i ostra amunicja

d1w33pw

Szczecińscy funkcjonariusze ustalili, że lider werbował do grupy przestępczej osoby z kryminalną przeszłością. Według szefa gangu miało to zapewnić lojalność oraz pewność, że w przypadku zatrzymania przez policję, osoby te nie będą współpracować z organami ścigania.

Policjanci podczas zatrzymań zabezpieczyli m.in. 7 kg marihuany, kilkaset gramów amfetaminy, tabletki ekstazy, listki LSD oraz mienie przestępców o wartości blisko 300 tys. zł. U zatrzymanych znaleziono również należące do nich trzy pistolety, sztucer i ostrą amunicję.

Większość z zatrzymanych usłyszała już m.in. zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu oraz handlu narkotykami.

d1w33pw

Podziel się opinią

Share

d1w33pw

d1w33pw
Więcej tematów