Trwa ładowanie...

Spektakularna akcja CBŚP. Przechwycono 800 kg narkotyków

Funkcjonariusze szczecińskiego Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 24 osoby, które podejrzewane są o przemyt i rozprowadzenie narkotyków. Wobec 21 osób Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do sądu akt oskarżenia. Wśród aresztowanych jest trzech liderów zorganizowanej grupy przestępczej.

Share
Spektakularna akcja CBŚP. Przechwycono 800 kg narkotyków
Źródło: CBŚP
dqgpabf

Jak podało CBŚP, na ślad zorganizowanej grupy przestępczej policjanci ze Szczecina wpadli na początku 2016 r. W postępowaniu ustalono, że przestępcy dokonywali przemytu środków odurzających z Hiszpanii do Polski, gdzie były one sprzedawane. Śledczy szacują, że szajka mogła przemycić i rozprowadzić blisko 800 kg narkotyków.

Według ustaleń policjantów członkowie grupy w latach 2012-2016 zajmowali się przemytem narkotyków do Polski oraz ich sprzedażą na terenie kraju. Pieniądze pozyskane w ten sposób miały być wywożone za granicę i tam wprowadzane do legalnego obrotu.

dqgpabf

Pistolety, sztucer i ostra amunicja

Szczecińscy funkcjonariusze ustalili, że lider werbował do grupy przestępczej osoby z kryminalną przeszłością. Według szefa gangu miało to zapewnić lojalność oraz pewność, że w przypadku zatrzymania przez policję, osoby te nie będą współpracować z organami ścigania.

Policjanci podczas zatrzymań zabezpieczyli m.in. 7 kg marihuany, kilkaset gramów amfetaminy, tabletki ekstazy, listki LSD oraz mienie przestępców o wartości blisko 300 tys. zł. U zatrzymanych znaleziono również należące do nich trzy pistolety, sztucer i ostrą amunicję.

Większość z zatrzymanych usłyszała już m.in. zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu oraz handlu narkotykami.

dqgpabf

Podziel się opinią

Share
dqgpabf
dqgpabf
Więcej tematów