Trwa ładowanie...
dguhuml

Sosnowiec – próba porwania dziecka z przedszkola

Sosnowiec. Próba porwania małej dziewczynki z grupy przedszkolaków
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sosnowiec – próba porwania dziecka z przedszkola
Sosnowiec – próba porwania dziecka z przedszkola (iStock.com)
dguhuml

Sosnowiec – próba porwania dziecka

W jednym z przedszkoli w Sosnowcu, w województwie śląskim trzech mężczyzn podjęło próbę uprowadzenia dziewczynki. Dziecko znajdowało się wówczas pod opieką pracowników placówki. Na początku mówiono o porwaniu, jednak zdaniem śledczych sytuacja jest rezultatem sporu rodzicielskiego.

Próba porwania – okoliczności zdarzenia

Wiadomo, że do próby porwania doszło w poniedziałek. Trzej nieznani mężczyźni usiłowali odebrać jedno z dzieci przebywających w przedszkolu nr 14 w Sosnowców. Porywacze podeszli do grupki dzieci, kiedy były na spacerze i chcieli zabrać jedną z dziewczynek. Na szczęście, w porę zainterweniowały przedszkolanki, które wyrwały im dziecko. Zdaniem jednej z przedszkolanek mężczyźni chcieli porwać dziewczynkę do stojącego obok samochodu. Policja oraz dyrektor placówki potwierdzili jej wersję wydarzeń. Wiadomo, że dzieci mają być teraz lepiej pilnowane. Otrzymają też stosowną pomoc psychologiczną.

dguhuml

Sprawcy porwania

Według najświeższych informacji, za porwaniem dziecka z przedszkola mógł stać… jego ojciec. Wraz z innymi mężczyznami próbował odebrać z rąk opiekunów dziewczynkę, znajdującą się na co dzień pod opieką matki. Mężczyzna zamierzał przejąć opiekę nad córką. Według nieoficjalnych informacji jego żona rzekomo posiada ograniczone prawa rodzicielskie i nie zwróciła mu dziecka, po tym jak dziewczynka spędziła z nią wakacje. Prawdopodobnie bez uzgodnienia z ojcem dziecka, zapisała córkę do innego przedszkola.

W chwili obecnej prokuratury prowadzi już wstępne czynności i rozważa wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

dguhuml

Podziel się opinią

Share

dguhuml

dguhuml
Więcej tematów