Trwa ładowanie...
d4fh28v

Sondaż: zwolennicy PiS cieszą się z życia, a wyborcy Kukiz'15 dołują

Wbrew obiegowym opiniom większość dorosłych Polaków deklaruje zadowolenie ze swojego życia (62 proc.). Najwięcej zadowolonych jest wśród sympatyków PiS (75 proc.), a najmniej wśród Kukiz’15 (49 proc.). Wyborców PO i Nowoczesnej sytuacja polityczna bardziej martwi niż ich finanse.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d4fh28v

Brak pieniędzy męczy nas najbardziej

Najbardziej negatywnie na zadowolenie z życia Polaków wpływa sytuacja finansowa (55 proc.). Ważnymi czynnikami obniżającymi satysfakcję z życia są także stan zdrowia (34 proc.), obecna sytuacja polityczna (32 proc.) i gospodarcza (31 proc.), poczucie braku wpływu na rzeczywistość (30 proc.) i brak perspektyw na przyszłość (30 proc.).

Zobacz też: PiS i duże pieniądze

Zwolennicy PIS i Kukiz'15 narzekają na finanse, wyborców PO i Nowoczesnej bardziej martwi polityka

Sympatyków Prawa i Sprawiedliwości najbardziej dręczy sytuacja finansowa (53 proc.) i stan zdrowia (39 proc.), zaś zwolenników Kukiz’15 – sytuacja finansowa (66 proc.) i poczucie braku wpływu na rzeczywistość (34 proc.).

d4fh28v

Sympatycy Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej nie narzekają najbardziej na cienki portfel. Od problemów finansowych bardziej frustruje ich obecna sytuacja polityczna w kraju (odpowiednio 57 proc. i 60 proc.), podczas gdy wśród zwolenników Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz’15 znajduje się ona odpowiednio dopiero na 7. i 6. pozycji.

43 proc. zwolenników PO jest niezadowolonych z życia, a 57 proc. wyraża satysfakcję, wśród zwolenników Nowoczesnej 66 proc. jest zadowolonych, a 34 proc. czuje się sfrustrowanych.

Poczucie braku wpływu na rzeczywistość najbardziej doskwiera sympatykom Nowoczesnej (3. pozycja, 42 proc.) i Kukiz’15 (2. pozycja, 34 proc.).

Źródło: ciekaweliczby.pl

d4fh28v

Podziel się opinią

Share

d4fh28v

d4fh28v
Więcej tematów