Sondaż WP: poparcie dla PO wyższe niż w dniu wyborów

Poparcie dla Platformy Obywatelskiej po blisko 100 dniach rządów ciągle rośnie i wynosi obecnie 48%. To o 7% lepszy wynik niż ten uzyskany w wyborach parlamentarnych - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski.

Na drugi w sondażu PiS chciałoby zagłosować 20% wyborców (spadek o 2%). W przeciągu ostatniego miesiąca znacznie poprawiła swoje notowania Lewica i Demokraci - z 6 na 10%. Spadło poparcie dla PSL - koalicjant PO z 4-procentowym poparciem nie przekroczyłby progu wyborczego.

Powyższe wyniki dotyczą ogółu wyborców. Preferencje Internautów kształtują się odmiennie. Połowa Internautów swój głos oddałaby na PO, a tylko 14% - na PiS. 11% wyborców wybiera LiD. Pozostałe partie nie znalazłyby się w parlamencie.

Działalność premiera Donalda Tuska wciąż cieszy się poparciem aż 56% badanych (wzrost o 1%), zdanie krytyczne o jego pracy ma 28% wyborców (wzrost o 4%). Społeczność Internautów pracę premiera rządu ocenia lepiej – pozytywną opinię ma 57% z nich, natomiast negatywną - 26%.

Wśród ocen pracy rządu mniej jest opinii dobrych niż złych (42% wobec 44%). Internauci o rządzie mają lepszą opinię - dobrze ocenia go 44% użytkowników Internetu, zdanie przeciwne wyraża 38%.

Pracę prezydenta Lecha Kaczyńskiego ceni sobie 34% Polaków (wzrost o 4%). 56% ankietowanych jest z prezydenta niezadowolonych (spadek o 4%). Wśród Internautów prezydent ma znacznie gorsze notowania – złe zdanie o jego pracy ma aż 70% badanych. Dobrze ocenia prezydenta tylko 20% Internautów.

Pracę Sejmu dobrze ocenia 30% badanych, a gani 49% badanych. W społeczności Internautów działalność Sejmu cieszy się jeszcze gorszą opinią - źle ocenia ją 54% Internautów, podczas gdy zdanie pozytywne ma tylko 25% wyborców.

Sondaż dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 18 lutego. Wyniki dla ogółu wyborców to prognozy budowane na podstawie badania reprezentatywnych prób ogólnopolskich. Realizacja badania, na podstawie którego prezentowane są wyniki dla populacji Internautów odbywa się w Internecie.

Joanna Stanisławska, Wirtualna Polska

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)