Trwa ładowanie...
d3stmuo

Sondaż. Spadek notowań rządu, premiera i prezydenta

Ocena pracy rządu, premiera i prezydenta spadła w porównaniu z sondażem przeprowadzonym w lipcu - informuje ośrodek badania opinii publicznej Kantar. Najbardziej wzrósł odsetek niezadowolonych z działalności gabinetu Mateusza Morawieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda z nieco niższymi notowaniami
Sondaż. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda z nieco niższymi notowaniami (East News)
d3stmuo

Odsetek oceniających pozytywnie pracę rządu wyniósł 43 proc., natomiast negatywną opinię o jego działaniu wystawiło 44 proc. respondentów w sondażu Kantar. Pierwszy wskaźnik spadł o 2 pkt proc., natomiast drugi wzrósł o 5 pkt proc.

Nieco lepsze są notowania premiera. 45 proc. badanych wystawiło mu dobrą ocenę, a 43 proc. złą. Odsetek respondentów zadowolonych z pracy szefa rządu nie zmienił się w porównaniu z lipcem, a niezadowolonych przybyło o 4 pkt proc.

d3stmuo

W sondażu Kantar najlepiej wypadł Andrzej Duda. 48 proc. respondentów jest zadowolonych z jego prezydentury, natomiast 40 proc. ocenia ją negatywnie. Odsetek usatysfakcjonowanych z działalności prezydenta nie uległ zmianie, natomiast niezadowolonych wzrósł o 3 pkt proc.

Zobacz także: Premier mówi o VAT-manie. B. Sienkiewicza to nie rozbawiło

Jak podkreśla sondażownia, odsetek zadowolonych z pracy instytucji państwowych nie zmienił się wśród elektoratu PiS. - Zwolennicy Koalicji Obywatelskiej są bardzo krytyczni, ale wzrost negatywnych ocen odnotowaliśmy głównie wśród elektoratów Lewicy, PSL i Kukiz'15 - tłumaczy ośrodek.

d3stmuo

Badanie przeprowadzono w dniach 9-14 sierpnia br., na ogólnopolskiej, reprezentatywnej, 1011-osobowej próbie mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3stmuo

Podziel się opinią

Share
d3stmuo
d3stmuo
Więcej tematów