Trwa ładowanie...
d4drc1h
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sondaż: Niemcy uważają Rosję za zagrożenie. Sprzeciwiają się wzmocnieniu NATO w Europie Wschodniej

82 proc. Niemców odczuwa zagrożenie ze strony Rosji. Jednocześnie 60 proc. jest przeciwnych zarówno wzmocnieniu wojskowej obecności NATO w Europie Środkowej i Wschodniej, jak i przyjęciu Ukrainy do Sojuszu - podała telewizja ARD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemieccy żołnierze, którzy służą w strukturach NATO (PAP/EPA, Fot: Olivier Matthys)
d4drc1h

Wysłania dodatkowych oddziałów NATO do krajów znajdujących się na wschodnich rubieżach Sojuszu nie chce 60 proc. Niemców; tylko 35 proc. popiera te plany - wynika z sondażu Deutschlandtrend przeprowadzonego na zlecenie ARD przez instytut Infratest dimap.

61 proc. ankietowanych wyraziło sprzeciw wobec przyjęcia Ukrainy do NATO; za wejściem tego kraju do Sojuszu opowiedziało się 31 proc.

Aż 82 proc. uczestników sondaży przyznało, że odczuwa zagrożenie ze strony Rosji. Nie odczuwa lęku przed Moskwą tylko 16 proc. obywateli Niemiec.

d4drc1h

61 proc. chciałoby, żeby UE w sposób bardziej zdecydowany przeciwstawiła się Rosji; 35 proc. nie podziela tego poglądu. Pomimo tego 50 proc. ankietowanych nie chce zaostrzenia sankcji wobec Rosji, natomiast 47 proc. popiera bardziej zdecydowane restrykcje.

Większość Niemców (52 proc.) uważa, że na dłuższą metę Zachód i Rosja będą partnerami, 41 proc. wątpi w to.

Pomimo zastrzeżeń wobec większego zaangażowania na wschodzie Europy ogromna większość Niemców pozytywnie ocenia NATO. 89 proc. jest zdania, że Sojusz odgrywa ważną rolę w utrzymaniu pokoju w Europie. Tylko 8 proc. uważa, że NATO należałoby rozwiązać.

d4drc1h

Podziel się opinią

Share

d4drc1h

d4drc1h
Więcej tematów