Trwa ładowanie...
Sondaż: kto byłby lepszym premierem: Kaczyński czy Szydło?

Sondaż: kto byłby lepszym premierem: Kaczyński czy Szydło?

Gdyby Prawo i Sprawiedliwość wygrało jesienne wybory parlamentarne, Polacy chętniej widzieliby na stanowisku premiera Beatę Szydło niż Jarosława Kaczyńskiego - wynika z sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla "Wiadomości" TVP1. PiS cieszy się obecnie największym poparciem spośród wszystkich ugrupowań.

Share
d68ac8b

Na pytanie "Czy Beata Szydło jest Pana(i) zdaniem lepszym kandydatem na premiera niż Jarosław Kaczyński?” twierdząco odpowiedziało 58 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania było 16 proc. osób, natomiast 26 proc. oceniło, że nie ma w tej kwestii wyrobionej opinii.

Aż 75 proc. zdeklarowanych wyborców Zjednoczonej Prawicy jest przekonanych, że Szydło byłaby lepszym premierem niż prezes Kaczyński. Przeciwnego zdania jest 10 proc., natomiast 15 proc. zaznaczyło odpowiedź "trudno powiedzieć".

Z kolei wyniki ostatniego sondażu wskazują, że PiS może liczyć na głosy 38 proc. Polaków. Na PO chce zagłosować 27 proc., a na ugrupowanie Pawła Kukiza - 13 proc.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, tylko te trzy partie znalazłyby się w Sejmie, zaś Zjednoczona Prawica mogłaby rządzić samodzielnie.

d68ac8b

Podziel się opinią

Share
d68ac8b
d68ac8b
Więcej tematów