Trwa ładowanie...
dv7zq4s
IAR

Sondaż GfK Polonia: wzrost poparcia największych partii

PiS, Polska Razem i Solidarna Polska cieszą się poparciem prawie połowy Polaków - wynika z sondażu GfK Polonia. Na prawicową koalicję chce głosować 47,1 proc. badanych. Drugie miejsce z wynikiem 30,3 proc. zajmuje Platforma Obywatelska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż GfK Polonia: wzrost poparcia największych partii
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
dv7zq4s

Dwie największe partie odnotowały wzrost poparcia. Koalicja, w której skład wchodzi PiS, o 4 punkty, zaś rządząca PO o 1,5 punktu proc. Według tego sondażu, do Sejmu weszłoby jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza. Jednak jego formacja traci w porównaniu z czerwcowym badaniem 4,6 punktu i obecnie notuje poparcie na poziomie 10,5 proc.

Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe, które poparło 3,7 proc. ankietowanych. Na partię KORWiN zagłosowałoby 2,2 proc. badanych.

Zjednoczoną Lewicę - po raz pierwszy uwzględnioną w badaniu - popiera 1,1 proc. respondentów. Podobny wynik (1 proc.) notuje NowoczesnaPL.

dv7zq4s

Wyniki obejmują wyborców zdeklarowanych co do udziału w wyborach. Takich osób - według badania GfK Polonia - jest 63 proc. Zdecydowany udział w głosowaniu zapowiada ponad jedna czwarta ankietowanych (27 proc.).

W wyborach nie wzięłoby udziału 29 proc. respondentów. Ośmiu na stu Polaków nie jest pewnych udziału w październikowym głosowaniu.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 10-14 lipca metodą wywiadów bezpośrednich na grupie 1020 dorosłych Polaków.

dv7zq4s

Podziel się opinią

Share

dv7zq4s

dv7zq4s
Więcej tematów