Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Sondaż: co piąty Niemiec uważa, że media kłamią

Co piąty obywatel Niemiec uważa, że media kłamią - wynika z sondażu opublikowanego przez instytut Infratest dimap dla radia WDR5. Niemal trzy czwarte Niemców nie podziela tej oceny. Hasło "media kłamią" forsują środowiska wrogie wobec imigrantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spielfeld, Austria
Spielfeld, Austria (AFP, Fot: Vladimir Simicek)

20 proc. uczestników ankiety uważa, że gazety, radio i telewizja kłamią. 72 proc. Niemców nie podziela tej opinii. Pozostałe 8 proc. odpowiedziało "nie wiem".

Zaledwie 52 proc. pytanych uważa media za wiarygodne źródło informacji. 42 proc. powątpiewa w wiarygodność przekazywanych przez publikatory informacji.

Za najbardziej wiarygodne medium uważane jest radio publiczne - pozytywną ocenę dają mu 77 proc. uczestników sondażu. 71 proc. traktuje telewizję publiczną jako solidne źródło wiedzy o polityce. Prasa codzienna cieszy się uznaniem 68 proc. ankietowanej. Najgorzej wypada internet - tylko 31 proc. Niemców ma zaufanie do informacji z tego źródła.

Hasło "Prasa kłamie" skandowane jest przez uczestników demonstracji organizowanych co poniedziałek przez antyimigrancki i antyislamski ruch społeczny Pegida. Członkowie tego ruchu (Patriotyczni Obywatele przeciwko Islamizacji Zachodu) uważają, że media wypaczają ich wypowiedzi i nierzetelnie informują o ich celach.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów