Trwa ładowanie...
d2gpix9

Sondaż: co piąty Niemiec uważa, że media kłamią

Co piąty obywatel Niemiec uważa, że media kłamią - wynika z sondażu opublikowanego przez instytut Infratest dimap dla radia WDR5. Niemal trzy czwarte Niemców nie podziela tej oceny. Hasło "media kłamią" forsują środowiska wrogie wobec imigrantów.
Share
Spielfeld, Austria
Spielfeld, AustriaŹródło: AFP, Fot: Vladimir Simicek
d2gpix9

20 proc. uczestników ankiety uważa, że gazety, radio i telewizja kłamią. 72 proc. Niemców nie podziela tej opinii. Pozostałe 8 proc. odpowiedziało "nie wiem".

Zaledwie 52 proc. pytanych uważa media za wiarygodne źródło informacji. 42 proc. powątpiewa w wiarygodność przekazywanych przez publikatory informacji.

Za najbardziej wiarygodne medium uważane jest radio publiczne - pozytywną ocenę dają mu 77 proc. uczestników sondażu. 71 proc. traktuje telewizję publiczną jako solidne źródło wiedzy o polityce. Prasa codzienna cieszy się uznaniem 68 proc. ankietowanej. Najgorzej wypada internet - tylko 31 proc. Niemców ma zaufanie do informacji z tego źródła.

Hasło "Prasa kłamie" skandowane jest przez uczestników demonstracji organizowanych co poniedziałek przez antyimigrancki i antyislamski ruch społeczny Pegida. Członkowie tego ruchu (Patriotyczni Obywatele przeciwko Islamizacji Zachodu) uważają, że media wypaczają ich wypowiedzi i nierzetelnie informują o ich celach.

d2gpix9

Podziel się opinią

Share
d2gpix9
d2gpix9
Więcej tematów