WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sondaż: 50% Polaków popiera PO, 25% - PiS

Gdyby wybory odbyły się w ostatnią
niedzielę, Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na 50%.
głosów, zaś Prawo i Sprawiedliwość - na 25% - wynika z sondażu SMG/KRC dla programu "Forum" w TVP Info.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

W porównaniu z poprzednim badaniem tego samego ośrodka, w którym pytano respondentów, na kogo zagłosowaliby w razie wyborów parlamentarnych trzy tygodnie wcześniej, czyli 9 marca, PO straciło 8%, zaś PiS zyskał 3%.

W najnowszym sondażu koalicja Lewicy i Demokratów osiągnęła wynik 7% poparcia, zaś Polskie Stronnictwo Ludowe - 6%. Oznacza to, że oba ugrupowania zyskały po jednym punkcie proc. w porównaniu z badaniem sprzed trzech tygodni.

W trakcie prowadzenia sondażu, w sobotę Rada Krajowa SLD uznała, że zakończyła się dotychczasowa formuła współpracy z Partią Demokratyczną w ramach LiD (SLD+SdPl+UP+UP). Politycy SdPl i PD uznali w niedzielę decyzję Sojuszu za rezygnację przez SLD z formuły LiD.

WP

Oddanie głosu na inną niż cztery wymienione partie zapowiedziało 3% ankietowanych, zaś 9% nie wiedziało, na kogo zagłosuje. 2% odmówiło odpowiedzi.

Prawie jedna czwarta (24%) pytanych zadeklarowała, że na pewno nie wzięłaby udziału w wyborach w ostatnią niedzielę. Niemal sześciu na dziesięciu Polaków (58%) wg sondażu na pewno poszłoby zagłosować, zaś niezdecydowana była prawie jedna piąta (18%).

Badanie przeprowadzono metodą telefoniczną na próbie reprezentatywnej tysiąca pełnoletnich Polaków od piątku 28 marca do niedzieli 30 marca. O preferencje partyjne pytano jedynie 758 osób, które zadeklarowały, że na pewno pójdą na wybory lub jeszcze tego nie wiedzą.

Polub WP Wiadomości
WP
WP