Trwa ładowanie...
d4gkzuc
d4gkzuc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Solidarna Polska oskarża Gronkiewicz-Waltz i policję

Klub Solidarna Polska przesłał pismo do Prokuratora Generalnego, w którym zwraca się do niego z prośbą o zbadanie działań prezydent Warszawy i policji w związku z wydarzeniami 11 listopada w stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4gkzuc

Arkadiusz Mularczyk mówił na konferencji prasowej w Sejmie, że sytuacja z 11 listopada jest wynikiem zaniedbań prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i policji.

Mularczyk powołał się na art. 8, który mówi m.in., że organ gminy zakazuje zgromadzenia publicznego, jeżeli odbycie zgromadzenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach. - Prezydent Warszawy mogła wydać decyzję o odmowie, lub też takim zorganizowaniu zgromadzeń, żeby ze sobą nie kolidowały - powiedział Mularczyk.

Według szefa klubu Solidarnej Polski funkcjonariusze policji byli źle zarządzani. - Do Warszawy sprowadzono wiele jednostek spoza Warszawy. Policjanci często nie znali topografii miasta. To spowodowało chaos, brak synchronizacji. Wszyscy widzieliśmy, gdy policjanci stali bezczynnie obserwując, gdy dochodzi do niszczenia wozów transmisyjnych, mienia, bojek czy pobić - podkreślił Mularczyk.

d4gkzuc

- To wszystko powinno skutkować oceną działań prezydenta Warszawy oraz policji przez Prokuratora Generalnego. Składamy wniosek o zbadanie sprawy z urzędu przez pana Andrzeja Seremeta czy w tym przypadku nie doszło do złamania przepisów ustawy o zgromadzeniach oraz kodeksu karnego i innych przepisów karnych - poinformował Mularczyk.

Mularczyk nazwał "karygodnymi" publikacje medialne, w których "nawoływano do zatrzymania legalnej demonstracji". - Jest w mojej ocenie podżeganiem do przestępstwa, gdy dziennikarze niektórych gazet nawoływali do tego, żeby przeszkodzić legalnie zwołanej demonstracji - powiedział.

Mularczyk poinformował też, że Andrzej Dąbrowski (obejmie mandat poselski po Bogdanie Święczkowskim) złożył deklarację u marszałka Sejmu, z której wynika, że po złożeniu ślubowania będzie posłem klubu Solidarna Polska. Będzie 17 posłem tego klubu.

d4gkzuc

Podziel się opinią

Share

d4gkzuc

d4gkzuc
Więcej tematów