Trwa ładowanie...

Socjolog: Ewa Kopacz to silny polityk, żadna "szara myszka"

Ewa Kopacz, która została desygnowana na premiera, to silna kobieta i doświadczony polityk, nie jest żadną "szarą myszką"- ocenił socjolog prof. Ireneusz Krzemiński.

Share
Socjolog: Ewa Kopacz to silny polityk, żadna "szara myszka"
Źródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d2uzd0t

- Bardzo rozpowszechniony jest dziś osąd, że Ewa Kopacz to polityk niesamodzielny, taka "szara myszka" u boku silnego Donalda Tuska. Ten pogląd jest moim zdaniem nieuzasadniony. Pani marszałek jest silną kobietą i doświadczonym politykiem, a nie żadną szarą myszką - przekonywał w rozmowie Ireneusz Krzemiński.

Według niego Kopacz - w przeciwieństwie do Kazimierza Marcinkiewicza, premiera z czasów rządów PiS - nie będzie "premierem malowanym".

- To zupełnie inna sytuacja, tu mamy do czynienia z osobą, która przeszła normalną ścieżkę kariery politycznej. Była ministrem zdrowia w bardzo nerwowym dla tego resortu czasie. Osoba słaba, czy nerwowa nie miałaby czego na takim stanowisku szukać - podkreślił profesor.

d2uzd0t

Krzemiński zaznaczył, że nie sposób dziś przewidzieć jak Kopacz poradzi sobie jako premier. - Niemniej ta analiza cech, to pseudopsychologizowanie, z jakim mamy obecnie do czynienia, wydaje się być czymś bardzo niemądrym i krzywdzącym dla pani marszałek - uważa ekspert.

Jak dodał, dziwi go brak poparcia dla Kopacz u feministek. - W końcu pojawia się kobieta na tak ważnym dla kraju stanowisku. A tu taki brak wsparcia i solidarności. To dziwne - zauważył socjolog.

d2uzd0t

Podziel się opinią

Share
d2uzd0t
d2uzd0t
Więcej tematów