PolskaSobota - Dzień Dobrych Wiadomości

Sobota - Dzień Dobrych Wiadomości

(inf. własna)

Obraz

Sobota jest Dniem Dobrej Wiadomości.

Dzień Dobrej Wiadomości - to idea, która ma na celu spopularyzowanie pozytywnych form komunikacji między ludźmi i promowanie obrazu Polski i Polaków jako ludzi życzliwych, twórczych, szukających wzorów i autorytetów.

Idea tego święta narodziła się w Salonie 101, który powstał w 1984 r. w domudomu Małgorzaty Bocheńskiej, publicystki, reżysera filmów dokumentalnych i animatora kultury. Środowisko Salonu 101 tworzą ludzie sztuki, kultury i nauki z całego świata.

W apelu organizatorów Dnia do mediów: Jesteśmy cywilizacją informacji. Często gubimy się w ich natłoku. Wybieramy to, co wyraziste a to, co wyraziste oznacza często to, co drastyczne. Przyzwyczailiśmy się, że dobra wiadomość nie jest żadną wiadomością, że dobra wiadomość to brak wiadomości. Nie twierdzimy, że złych, trudnych wiadomości nie ma. Pragniemy jednak szukać DOBRYCH WIADOMOŚCI - głosi apel podpisany m.in. przez Małgorzatę Bocheńską, Urszulę Dudziak, Wojciecha Eichelbergera, Marka Nowickiego, Artura Partykę i Jacka Żakowskiego.

Proklamacja Dnia Dobrej Wiadomości obbędzie się w sobotę w Parku Skaryszewskim w Warszawie. W związku z tym wydarzeniem przewidziano wiele atrakcji i imprez kulturalnych. Podjęta zostanie także próba bicia rekordu Guinnessa w liczbie uczestników zabawy w "głuchy telefon". Oczywiście przekazywane będą same dobre wiadomości.

Kapituła Dnia Dobrej Wiadomości przyznaje także tytuły "Posłańców Dobrej Wiadomości". Tytuł ten otrzymali już m.in. Paulo Coelho i Maciej Orłoś. Wyróżnione zostały też różne instytucje, m.in. Wirtualna Polska.

W grudniu ma się odbyć koncert, podczas którego zostaną wręczone oficjalne tytuły Posłańców Dobrej Wiadomości na rok 2002. Kapituła czyni starania, w porozumieniu z UNESCO, aby ustanowić Międzynarodowy Dzień Dobrej Wiadomości.(as, mag)

dzieńdobrejwiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)