Trwa ładowanie...
dg5d38y
zima

Śniegu było tak dużo, że przykryło nawet łosia. Trzeba było go odkopać

Grupa Kanadyjczyków przemierzająca pustkowia Nowej Fundlandii na skuterach znalazła dorosłego łosia, który zakopał się w wysokiej zaspie śniegu. Na widok uwięzionego zwierzęcia mężczyźni zatrzymali maszyny i chwycili za łopaty, by utorować mu drogę ucieczki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwóch mężczyzn odkopuje ze śniegu łosia.
Dwóch mężczyzn odkopuje ze śniegu łosia. (Twitter)
dg5d38y

Sytuacja miała miejsce niedaleko Parku Narodowego Gros Morne. Pokrywa śnieżna, w którą wszedł łoś była tak wysoka, że po wejściu w nią dorosłemu zwierzęciu wystawała zaledwie głowa.

- Widzieliśmy, jak łoś rozpaczliwie próbuje się wydostać ze śnieżnej pułapki - mówił Jonathan Anstey w rozmowie z portalem cbc.ca. - Zwierzę ważyło ponad tonę, więc mogło zrobić nam poważną krzywdę. Widzieliśmy jednak, że jego kończyny są zakopane głęboko w śniegu - dodał.

Zima nie odpuszcza Ameryce Północnej, o czym świadczą fotografie zmarzniętych Amerykanów i Kanadyjczyków. Łyżeczka "zatrzymana" nad miską zupy? Czemu nie! Pękające w oknach szyby? Proszę bardzo.

dg5d38y

Piękne zimowe widoki to jedno, drugim jest radzenie sobie w mało przyjemnych warunkach - ze strefy "wojny" oglądamy dziś zdjęcia, które sprawiają niemal fizyczny ból. Kiedy w Polsce ostatni raz musieliśmy chodzić tunelami śnieżnymi? Mieszkańcy USA i Kanady łatwo nie mają, a to dopiero początek.

   imgur
(imgur)

W USA doszło też do bardzo niezwykłego zjawiska. Zamarzł bowiem wodospad Niagara - największy tego typu obiekt na świecie.

dg5d38y
dg5d38y

Podziel się opinią

Share
dg5d38y
dg5d38y
Więcej tematów