Trwa ładowanie...
27-05-2016 09:41

Śmiertelny wypadek w Tatrach. W górach wciąż panują trudne warunki

• Ciało poszukiwanego turysty odnaleźli ratownicy TOPR
• Mężczyznę odnaleziono w rejonie Rysy Zaruskiego w Dolinie Koziej w Tatrach
• Powyżej 1700 m n.p.m. na większości szlaków panują warunki zimowe

Śmiertelny wypadek w Tatrach. W górach wciąż panują trudne warunkiŹródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d192r4s
d192r4s

Jak poinformował dyżurny ratownik TOPR, turysta w czwartek miał wrócić z górskiej wyprawy, ale wieczorem utracono z nim kontakt telefoniczny. Rodzina zaalarmowała ratowników i wszczęto nocne poszukiwania.

Około godz. 3 w nocy ratownicy natrafili na ciało poszukiwanego. Rano z bazy TOPR na pokładzie śmigłowca wyruszyła grupa ratowników, aby sprowadzić ciało do Zakopanego.

Na przedłużony weekend w Tatry wybrało się wielu turystów. W górach panuje sprzyjająca wyprawom pogoda. W dniu święta Bożego Ciała szlaki przeżywały oblężenie. Turyści szturmowali głównie szlak do Morskiego Oka. Popularnością cieszyły się też Giewont i Kasprowy Wierch.

W czwartek w rejonie Przełęczy pod Chłopkiem utknęło trzech turystów. Wybrali się w trudny wysokogórski teren, w którym zalega śnieg, bez żadnego sprzętu. W takich warunkach niezbędne mogą okazać się raki lub czekan. Ratownicy na pokładzie śmigłowca bezpiecznie sprowadzili turystów na dół.

d192r4s

Ratownicy musieli zwieźć z Kasprowego Wierchu także mężczyznę, który mimo dolegliwości sercowych wybrał się na wycieczkę w góry. RMF FM donosi, że w czwartek problemy miały też dwie turystki w Tatrach Zachodnich. Kobietom na pomoc musieli ruszyć słowaccy ratownicy.

Jak informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego, powyżej 1700 m n.p.m. na większości szlaków panują warunki zimowe. Na północnych stokach, w żlebach i w miejscach zacienionych występuje ciągła pokrywa śniegu, który jest twardy i zmrożony. W miejscach nasłonecznionych na szlakach leżą płaty starego śniegu, który w godzinach południowych robi się mokry i grząski.

d192r4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d192r4s
Więcej tematów