Trwa ładowanie...
d2sfch1
Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turystka spadła w przepaść
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turystka spadła w przepaść

W rejonie Granatów w Tatrach Wysokich zginęła 18-letnia turystka; dziewczyna spadła w przepaść. Jej ciało ratownicy TOPR przetransportowali na pokładzie śmigłowca do Zakopanego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2sfch1

Jak powiedział ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, o wypadku zawiadomił ratowników przypadkowy świadek.

Nad Tatrami przechodzą burze z wyładowaniami atmosferycznymi. Po ulewnych deszczach szlaki w wielu miejscach są śliskie, podmyte i uszkodzone. Ratownicy górscy radzą, aby w przypadku nadchodzącej burzy zejść ze szczytów i grani oraz opuścić otwarte przestrzenie i okolice potoków. Metalowe zabezpieczenia szlaków oraz krzyż na Giewoncie często przyciągają pioruny.

W wyższych partiach Tatr Wysokich, na wielu odcinakach szlaków nadal zalegają płaty twardego i zmrożonego śniegu, głównie na północnych stokach i w żlebach. Płaty śniegu leżą m.in. na szlaku na Rysy, Mieguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, Zawrat, Kozią Przełęcz oraz w rejonie Orlej Perci.

d2sfch1

Podziel się opinią

Share

d2sfch1

d2sfch1
Więcej tematów