Trwa ładowanie...
d3p2lnw
Śmierć 2,5-latki - karetka odmówiła przyjazdu
x-news/TVN 24

Śmierć 2,5-latki - karetka odmówiła przyjazdu

Prokuratura w Skierniewicach wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 2,5-latki. Grozi za to do pięciu lat pozbawienia wolności. Śledczy ustalają, czy śmierć dziecka mogła być efektem błędów medycznych: złej diagnozy lub zbyt późnego udzielenia pomocy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3p2lnw

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa skierował do prokuratury łódzki Szpital Kliniczny nr 4 im. Marii Konopnickiej, do którego dziewczynka trafiła w stanie krytycznym.

- Czekamy na sądowo-lekarską sekcję zwłok, która zostanie przeprowadzona w poniedziałek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi. Zabezpieczamy dokumentację medyczną. Chcemy również odtworzyć i zabezpieczyć treść rozmów z pogotowiem ratunkowym a także nocną i świąteczną pomocą medyczną - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

d3p2lnw

Śledczy ustalili już, że od końca stycznia dziecko chorowało i przyjmowało antybiotyk. W niedzielę 24 lutego rodzice stwierdzili u dziewczynki osłabienie i drgawki. W związku z tym udali się do skierniewickiego szpitala, gdzie dziecko zostało zbadane przez pediatrę nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

U dziecka stwierdzono przeziębienie. Dziewczynka wróciła do domu, ale w poniedziałek wieczorem jej stan się pogorszył. Temperatura wzrosła do 41,5 st. C. Rodzice zadzwonili na pogotowie, ale dyspozytor nie wysłał do chorej karetki.

- Z treści zawiadomienia, które wpłynęło do prokuratury, wynika, że rodzice zostali przekierunkowani do nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Lekarz stamtąd odmówił przyjazdu do dziecka i kazał leczyć je objawowo - powiedział Kopania.

Dziecko zostało w domu a jego stan nadal się pogarszał. Ok. godz. 3 w nocy rodzice ponownie zwrócili się o pomoc do pogotowia.

- Mamy informację, że ok. godziny czwartej dziecko zostało zaintubowane. W stanie krytycznym, w śpiączce przewieziono je do łódzkiej kliniki, gdzie w środę stwierdzono zgon - powiedział Kopania.

d3p2lnw

Podziel się opinią

Share
d3p2lnw
d3p2lnw