Trwa ładowanie...

Słowenia i Chorwacja zamknęły granice dla imigrantów

• Od północy imigranci nie są wpuszczani do Słowenii i Chorwacji
• Oba kraje wpuszczają tylko osoby z wizami lub starające się o azyl
• Podobne kroki zapowiadają Serbia i Macedonia

Share
Słowenia i Chorwacja zamknęły granice dla imigrantów
Źródło: AFP, Fot: Dimitar Dilkoff
d1jy0qi

Od północy słoweńska granica jest zamknięta dla imigrantów. MSW Słowenii poinformowało, że będą wpuszczani tylko ci, którzy spełniają wymagania pozwalające na wjazd do kraju, starający się o azyl w Słowenii oraz pojedyncze osoby, co do których decyzje będą podejmowane indywidualnie, na podstawie przepisów strefy Schengen.

Śladem Słowenii poszła Chorwacja, która wpuszcza tylko tych imigrantów, którzy mają wizy. I tutaj obowiązują ograniczenia, takie, jak w Słowenii. Podobne obostrzenia zapowiadają już sąsiednie: Serbia i Macedonia.

d1jy0qi

Celem wprowadzenia zakazu wjazdu dla imigrantów tranzytowych jest zamknięcie tak zwanego szlaku bałkańskiego. Wiedzie on od Turcji i Grecji poprzez Macedonię, Serbię, Chorwację, Słowenię i Austrię do Niemiec lub Skandynawii.

Od początku 2015 roku z Syrii, Afganistanu i Iraku przez Morze Egejskie do Europy przedostało się co najmniej milion osób.

Kraje tranzytowe - Słowenia, Serbia, Austria, Chorwacja i Macedonia, znacząco zaostrzyły przepisy dotyczące przekraczania granic. Grupa 36 tysięcy imigrantów z tego powodu utknęła na pograniczu grecko-macedońskim.

d1jy0qi

Podziel się opinią

Share
d1jy0qi
d1jy0qi
Więcej tematów