Śledztwo ws. zabójstwa chłopca z Będzina dobiega końca

Dobiega końca śledztwo w sprawie zabójstwa 1,5-rocznego Szymona z Będzina. O sposobie zakończenia śledztwa prokuratura poinformuje w piątek - powiedziała rzeczniczka bielskiej Prokuratury Okręgowej Małgorzata Borkowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grób Szymona z Będzina
Grób Szymona z Będzina (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
WP

O zabójstwo podejrzana jest matka dziecka Beata Ch. Na jej konkubencie, ojcu Szymona Jarosławie R. ciąży zarzut nieudzielenia pomocy chłopcu, gdy znajdował się w położeniu zagrażającym życiu, w połączeniu z nieumyślnym doprowadzeniem do jego śmierci. Kobiecie grozi kara do 25 lat więzienia lub dożywocie, mężczyźnie do 5 lat więzienia.

Zwłoki dziecka znaleziono w marcu 2010 roku w stawie na obrzeżach Cieszyna. Ciało leżało tam kilka dni. Przyczyną śmierci był uraz jamy brzusznej. Chłopiec został pochowany w Cieszynie.

W kwietniu ubiegłego roku bielska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo ws. śmierci dziecka, gdyż nie wykryto sprawców. W czerwcu anonimowa osoba z Będzina poinformowała, że od dawna nie widziała Szymona, jednego z dzieci sąsiadów. Sprawą zajęła się policja. Krótko potem zatrzymano rodziców chłopca. Od tego czasu przebywają w areszcie.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP