Trwa ładowanie...
zabójstwo

Śledztwo w sprawie śmierci Polaka w Irlandii. Policja prosi o pomoc

W sylwestrową noc w Ballyjamesduff w Irlandii zabito Polaka. 40-latek zginął od kilku ciosów nożem. Na razie nie wiadomo, kto go zaatakował. Policja prosi o pomoc w rozwikłaniu tej kryminalnej zagadki.

Share
Śledztwo w sprawie śmierci Polaka w Irlandii. Policja prosi o pomoc
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d2srde6

Marcin Ś., który mieszkał w Ballyjamesduff od 10 lat. Został zaatakowany nożem na ulicy ok. godz. 23 w niedzielę. Przewieziono go do szpitala. Niestety, w poniedziałek rano zmarł z powodu odniesionych ran.

Nie wiadomo, kto zaatakował 40-latka na Bulin Street. Nie są też znane przyczyny tego ataku.

Przeprowadzono już sekcję zwłok mężczyzny. Śledczy, ze względu na toczące się dochodzenie, nie ujawniają jednak jej wyników.

d2srde6

Miejscowa policja prosi wszystkich, którzy mogliby mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie, o pomoc. Zaapelowała także do kierowców, którzy przejeżdżali Dublin Street feralnej nocy, między 22 a 1 w nocy o zgłaszanie się na policję. Policjantom zależy przede wszystkim na nagraniach z zamontowanych w autach kamer.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało PAP, że "sprawa jest znana ambasadzie RP w Dublinie", a "wydział konsularny placówki pozostaje w kontakcie z policją i rodziną ofiary w Polsce". Przedstawiciel polskiego resortu dyplomacji dodał jednak, że "ze względu na konieczność ochrony danych osobowych Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie może przekazać szczegółów prowadzonych działań".

Źródło: thejournal.ie, irishtimes.com, rmf24.pl

d2srde6

Podziel się opinią

Share
d2srde6
d2srde6
Więcej tematów