Trwa ładowanie...
ycipk-4hrr97
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

SLD: zmienić zasady organizacji lekcji religii i etyki

Religia lub etyka jako pierwsza lub ostatnia lekcja; stopnie z religii i etyki na odrębnych świadectwach i niewliczane do średniej ocen - to niektóre założenia projektu nowelizacji ustawy o oświacie, który klub SLD ma złożyć w sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
SLD chce zmian w nauczaniu religii w szkole
SLD chce zmian w nauczaniu religii w szkole (PAP, Fot: Franco Silvi)
ycipk-4hrr97

Sojusz chce również w swym projekcie przyznać więcej praw decydowania o uczęszczaniu na lekcje religii lub etyki samym uczniom.

* Oświadczenie o woli uczestnictwa w lekcjach religii*

- Postulujemy, aby oświadczenie rodziców co do uczęszczania dziecka na lekcje religii lub etyki obowiązywało tylko do poziomu gimnazjum, natomiast w każdej szkole ponadgimnazjalnej może się to odbywać - zgodnie z naszym projektem - na wyłączne życzenia młodego człowieka - mówiła b. minister edukacji Krystyna Łybacka.

ycipk-4hrr97

Według niej wzór oświadczenia, w którym uczeń miałby wyrażać swoją wolę uczestniczenia lub nie w lekcjach z religii i etyki, powinien opracować MEN.

Zgodnie z projektem SLD, również w drodze rozporządzenia Ministerstwo Edukacji Narodowej powinno nakazać organizację zajęć religii lub etyki na pierwszej lub ostatniej lekcji. - Tak, aby rzeczywiście młodzież miała prawo wyboru bądź nieuczestniczenia w tych zajęciach - zaznaczyła Łybacka.

Sojusz chce również, by oceny z religii lub etyki nie były wliczane do średniej ocen oraz by znajdowały się na odrębnym świadectwie.

Wiceszef klubu Sojuszu Ryszard Kalisz wyraził nadzieję, że wszystkie kluby parlamentarne poprą rozwiązania zaproponowane w projekcie SLD.

ycipk-4hrr97
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4hrr97

ycipk-4hrr97
ycipk-4hrr97