Trwa ładowanie...
drdj0o0

SLD: zmienić zasady organizacji lekcji religii i etyki

Religia lub etyka jako pierwsza lub ostatnia lekcja; stopnie z religii i etyki na odrębnych świadectwach i niewliczane do średniej ocen - to niektóre założenia projektu nowelizacji ustawy o oświacie, który klub SLD ma złożyć w sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
SLD chce zmian w nauczaniu religii w szkole
SLD chce zmian w nauczaniu religii w szkole (PAP, Fot: Franco Silvi)
drdj0o0

Sojusz chce również w swym projekcie przyznać więcej praw decydowania o uczęszczaniu na lekcje religii lub etyki samym uczniom.

* Oświadczenie o woli uczestnictwa w lekcjach religii*

- Postulujemy, aby oświadczenie rodziców co do uczęszczania dziecka na lekcje religii lub etyki obowiązywało tylko do poziomu gimnazjum, natomiast w każdej szkole ponadgimnazjalnej może się to odbywać - zgodnie z naszym projektem - na wyłączne życzenia młodego człowieka - mówiła b. minister edukacji Krystyna Łybacka.

drdj0o0

Według niej wzór oświadczenia, w którym uczeń miałby wyrażać swoją wolę uczestniczenia lub nie w lekcjach z religii i etyki, powinien opracować MEN.

Zgodnie z projektem SLD, również w drodze rozporządzenia Ministerstwo Edukacji Narodowej powinno nakazać organizację zajęć religii lub etyki na pierwszej lub ostatniej lekcji. - Tak, aby rzeczywiście młodzież miała prawo wyboru bądź nieuczestniczenia w tych zajęciach - zaznaczyła Łybacka.

Sojusz chce również, by oceny z religii lub etyki nie były wliczane do średniej ocen oraz by znajdowały się na odrębnym świadectwie.

Wiceszef klubu Sojuszu Ryszard Kalisz wyraził nadzieję, że wszystkie kluby parlamentarne poprą rozwiązania zaproponowane w projekcie SLD.

drdj0o0

Podziel się opinią

Share
drdj0o0
drdj0o0
Więcej tematów