Trwa ładowanie...
d1s1c6t

SLD za bliższymi związkami z Europą Wschodnią

SLD chce aktywniejszej polityki wschodniej naszego kraju. Kontakty z Rosją, Białorusią, Ukrainą i Litwą muszą być polską specjalnością. Nikt z naszych strategicznych partnerów nie oczekuje, że w zjednoczonej Europie będziemy państwem frontowym - powiedział przewodniczący Sojuszu Leszek Miller podczas sobotniej konferencji programowej SLD w Warszawie.

Share
d1s1c6t

Najważniejsze problemy, w których rozwiązywanie powinna włączyć się Polska, to - według szefa Sojuszu - sytuacja na Białorusi, zagrożenia dla środowiska w rejonie Morza Bałtyckiego i rosnąca wciąż przestępczość zorganizowana.

Przewodniczący SLD określił osłabienie kontaktów gospodarczych z naszymi wschodnimi sąsiadami mianem politycznej krótkowzroczności.

Sojusz chce, aby już w trakcie przygotowań do członkostwa w Unii - Polska uczestniczyła aktywnie we wszystkich unijnych inicjatywach gospodarczych na wschodzie. Za szczególnie ważny politycy SLD uznają udział w rozbudowie sieci energetycznych, transportowych i komunikacyjnych.

SLD opowiada się również za aktywniejszą wymianą kulturalną i naukową. Sieć wzajemnych kontaktów miałaby służyć zapewnieniu bezpieczeństwa naszego kraju i polskiej mniejszości narodowej u naszych sąsiadów, a także zwalczaniu wzajemnych uprzedzeń. (ajg)

d1s1c6t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s1c6t
d1s1c6t
Więcej tematów