PolskaSLD: proponujemy podatki korzystne dla najbiedniejszych

SLD: proponujemy podatki korzystne dla najbiedniejszych


Klub SLD złoży na najbliższym posiedzeniu
Sejmu poprawki do nowelizacji ustawy o PIT korzystne dla
najbiedniejszych, m.in. likwidujące opodatkowanie osób
korzystających z pomocy społecznej. Debata podatkowa odbędzie się
w Sejmie w środę.

SLD: proponujemy podatki korzystne dla najbiedniejszych
Źródło zdjęć: © PAP

24.10.2006 | aktual.: 24.10.2006 13:09

Jak powiedział szef SLD Wojciech Olejniczak, propozycje rządowe, którymi na najbliższym posiedzeniu Sejmu zajmą się posłowie, jak również pomysł wprowadzenia dwóch stawek podatku PIT (18 i 32%), co zapowiadało PiS w kampanii wyborczej, mimo nazywania ich solidarnymi "wychodzą naprzeciw osobom zarabiającym najwięcej".

Zdaniem polityka SLD, to właśnie poprawki jego klubu są skierowane do osób o najniższych dochodach, ludzi bezrobotnych, a także przedsiębiorców mogących stworzyć nowe miejsca pracy. Oprócz zwolnienie z podatków osób, które mają prawo do środków z opieki społecznej, SLD proponuje m.in. zmianę opodatkowania osób najmniej zarabiających i wprowadzenie ulg dla pracodawców.

Anita Błochowiak (SLD) podkreśliła z kolei, że poprawki stanowią rozwiązanie programowe i "będą zgłaszane co roku - aż do skutku". Podkreśliła też, że SLD poprze te pomysły rządowe, które są "rzeczywiście prospołeczne".

SLD chce także, aby na organizacje pożytku publicznego można było przekazywać 2% podatku. Obecnie jest to 1%.

Lider Sojuszu Wojciech Olejniczak poinformował dziennikarzy, że SLD zgłosi taką poprawkę na najbliższym posiedzeniu Sejmu, rozpoczynającym się w środę. Jak dodał, SLD chce, aby nowe przepisy obowiązywały od 2008 roku.

Organizacje pożytku publicznego udowodniły, że potrafią lepiej pomagać ludziom potrzebującym, potrafią lepiej działać w zakresie pomocy społecznej. Trzeba iść krok dalej i zamiast 1% podatku niech będzie to 2% - argumentował Olejniczak.

Lider SLD ma nadzieję, że propozycja Sojuszu zyska akceptację PiS i PO.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)