Trwa ładowanie...
d3fdxaa

SLD ogłasza listy wyborcze. Zgłosili 78 kandydatów

Sojusz Lewicy Demokratycznej zgłosił 78 kandydatów w sześciu okręgach w wyborach do sejmiku wojewódzkiego. Partia liczy na uzyskanie co najmniej czterech mandatów. Wśród kandydujących możemy znaleźć wielu byłych posłów i znane nazwiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
SLD ogłasza listy wyborcze. Zgłosili 78 kandydatów
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d3fdxaa

Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Rafał Kudas, otwiera listę kandydatów partii do Sejmiku w Krakowie, na drugim miejscu znalazł się Jerzy Jaskiernia. Na liście znalazł się także Marian Dziwisz. Działacze SLD podkreślają, że zbieżności nazwisk (Jerzy Jaskiernia - były poseł, Stanisław Dziwisz - metropolita krakowski) są przypadkowe.

W okręgu obejmującym powiaty chrzanowski, olkuski i oświęcimski "jedynką" jest Bogusław Mąsior, wiceprzewodniczący małopolskiego sejmiku i były senator. Na trzecim miejscu znalazł się były poseł Stanisław Rydzoń. Franciszek Bernat, były członek Zarządu Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach jest na pierwszym miejscu listy w okręgu tarnowskim, a w podkrakowskim pierwszy jest były senator Janusz Bargieł.

Listę w okręgu obejmującym powiaty myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański i wadowicki otwiera nazwisko Jana Klemensiewicza, na drugim miejscu jest były poseł Stanisław Jarmoliński, a na trzecim była posłanka Halina Talaga. W okręgu nowosądeckim liderem listy jest Bożena Kiemystowicz, prezes Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna.

- Na naszych listach można zobaczyć mix młodości i doświadczenia. Są tam osoby reprezentujące różne środowiska, działacze związkowi, społeczni, osoby znane i takie, które stawiają pierwsze kroki w polityce. Liczymy na zdobycie czterech mandatów: w okręgu krakowskim, podkrakowskim, chrzanowskim i tatrzańskim - mówił podczas sobotniej konferencji prasowej przewodniczący małopolskiego SLD Krzysztof Klimczak.

d3fdxaa

Podziel się opinią

Share

d3fdxaa

d3fdxaa
Więcej tematów