PolskaSLD apeluje do premiera w sprawie PAP, Ciesiołkiewicz: ten apel to próba obrony kolegów

SLD apeluje do premiera w sprawie PAP, Ciesiołkiewicz: ten apel to próba obrony kolegów

Szef klubu SLD Jerzy Szmajdziński
zaapelował do premiera Kazimierza Marcinkiewicza, aby
"przywrócił normalne funkcjonowanie organów statutowych Polskiej
Agencji Prasowej". Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz ocenił
apel Szmajdzińskiego jako "próbę obrony kolegów".

Chciałbym z tego miejsca, przez środki masowego przekazu, zaapelować do premiera Kazimierza Marcinkiewicza, aby przywrócił normalne funkcjonowanie organów statutowych spółki, czyli Rady Nadzorczej powołanej w czerwcu 2005, która w opinii sądu z 29 maja 2006 roku, jest jedyną legalną władzą w PAP. Decyzja sądu jest w tej sprawie jednoznaczna - powiedział Szmajdziński na konferencji prasowej.

Jego zdaniem, "konsekwencją tego jest to, że ani nowa Rada Nadzorcza pana Jasińskiego, ani zarząd spółki nie zostały wpisane do rejestru i nie mogą w związku z tym prowadzić działalności". "Wyrok sądu w tej sprawie oznacza potrzebę przywrócenia Rady Nadzorczej, która w czerwcu 2005 roku została powołana" - uważa lider SLD.

W oświadczeniu Ciesiołkiewicz zaznaczył, że PAP normalnie funkcjonuje, posiadając Radę Nadzorczą i Zarząd, a wyrok sądu jest nieprawomocny. Gdyby nawet iść logiką SLD, to poprzednia Rada Nadzorcza nie istnieje, bo nie posiada przepisowej liczby członków - dodał.

"Skoro pan przewodniczący Szmajdziński mówi o nienormalności, to wypada zadać pytanie, czy normalnym było pełnienie funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej przez Jerzego Domańskiego, będącego jednocześnie szefem redakcji zbliżonego do SLD tygodnika 'Przegląd' i dopuszczenie do tego, że właśnie ten tygodnik jest dzisiaj najstarszym krajowym dłużnikiem jednego z serwisów PAP. Naszym zdaniem, to nie jest normalne i dobrze się stało, że minister skarbu zmienił tę sytuację" - głosi oświadczenie rzecznika rządu.

Apel pana przewodniczącego Szmajdzińskiego traktować należy chyba jako próbę obrony kolegów - zaznaczył.

W czwartek rano w Sejmie przedstawiciel rządu odpowiadał na pytanie poseł Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej (PO), która chciała wiedzieć, "jak to możliwe, by Polska Agencja Prasowa funkcjonowała pozbawiona władz statutowych".

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Michał Krupiński w odpowiedzi podkreślał, że w PAP nie ma paraliżu, a odmowa zarejestrowania nowych władz spółki przez sąd jest nieprawomocna.

Oceniamy bardzo dobrze plany nowego zarządu, a szczególnie współpracę między nowym prezesem a panią prezes, która także była w poprzednim zarządzie - powiedział Krupiński.

Dodał, że postanowienie sądu z 29 maja o odmowie rejestracji składu Rady Nadzorczej zostanie zaskarżone.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)