Trwa ładowanie...
d134xgr

Sławomir Neumann: doniesienie do prokuratury ws. kontraktu dla jednej z klinik

W przyszłym tygodniu do sądu trafi pozew przeciwko tygodnikowi "Wprost" za zarzuty rzekomego lobbingu na rzecz jednej z klinik, ale będzie też doniesienie do prokuratury w związku z jednym z wątków tej sprawy - zapowiedział wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.
Share
Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann
Wiceminister zdrowia Sławomir NeumannŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d134xgr

Neumann powiedział, że otrzymał dokumenty, które są podstawą do zawiadomienia organów ścigania. Chodzi o możliwość sfałszowania dokumentów złożonych w sprawie rokowań z NFZ przez szpital w Grójcu.

- Insynuacje i zarzuty "Wprost" znajdą finał w sądzie - podkreślił Neumann, dodając, że wyjaśnienia wymaga też "druga część" sprawy związanej z kontraktem dla Sensor Cliniq, której "Wprost" już nie opisał.

Według Neumanna trzeba zbadać, czy nie doszło do celowego zamknięcie jednej kliniki okulistycznej (Sensor Cliniq) po to, by dać kontrakt innemu podmiotowi.

d134xgr

- Mamy obrazek taki, że zwalczamy prywatną klinikę i dajemy kontrakt teoretycznie publicznemu szpitalowi w Grójcu, który tak naprawdę ma prywatną klinikę (okulistyczną) - mówił Neumann.

Według niego "nie bez znaczenia dla tej sprawy są powiązania personalne dyrekcji szpitala w Grójcu z szefami mazowieckiego oddziału NFZ" oraz to, że ordynator oddziału okulistycznego w Grójcu jest właścicielem konkurencyjnej dla Sensor Cliniq placówki w Warszawie.

Wiceminister powtórzył, że nigdy nie prowadził żadnego lobbingu na rzecz prywatnej kliniki, a jedynie wnosił do NFZ o wyjaśnienia w sprawie. Podkreślił, że jest to normalna procedura - w ramach ustawowych uprawnień do sprawowania nadzoru ministra zdrowia nad NFZ - takich pism o wyjaśnienia w sprawach różnych podmiotów medycznych do Funduszu skierowano ponad 80.

d134xgr

Podziel się opinią

Share
d134xgr
d134xgr
Więcej tematów