Trwa ładowanie...
08-09-2014 14:57

Śląska Karta Usług Publicznych na początku 2015 r. Firma nakłada karę za opóźnienia

Projekt Śląskich Kart Usług Publicznych miał być gotowy już w lipcu 2013 roku. Na razie końca nie widać, więc Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego nałoży karę na firmę odpowiedzialną za te opóźnienia.

Śląska Karta Usług Publicznych na początku 2015 r. Firma nakłada karę za opóźnieniaŹródło: kzkgop.com.pl
d23z291
d23z291

Śląska Karta Usług Publicznych jest podstawowym projektem KZK GOP. Karta miała ułatwiać nie tylko podróżowanie komunikacją miejską, ale także ułatwiać płacenie za usługi kulturalne, rekreacyjno-sportowe, biblioteczne i usługi parkowania na terenie aglomeracji.

Od marca na przystankach na Śląsku zaczęły znikać tajemnicze czarne skrzynki. Jak się okazało kryły one w sobie nowe automaty ŚKUP, dotychczas zostało uruchomionych ich ok. 40. Jednak dopóki system nie będzie odpowiednio działał, funkcjonują one jak zwykłe biletomaty.

Projekt ŚKUP jest wart 189,5 mln zł - tyle płaci KZK GOP za możliwość kupowania biletów na przystankach. Najgorsze, że można to było robić już we wcześniejszych biletomatach. Ich cierpliwość się skończyła, na firmę odpowiedzialną za opóźnienia z wprowadzeniem Karty, Asseco Poland, została nałożona kara.

W uchwale zarządu KZK GOP zapisane jest, że opóźnienie prac drugiego etapu pierwszej części zamówienia wyniosło już 393 dni. Rezultatem jest 4,1 mln zł kary dla Asseco Poland.

Wykonawca zrzucał przez pewien czas winę na trzęsienie ziemi we Włoszech, gdzie ucierpiała jedna z fabryk i niemożliwe było dostarczenie potrzebnego sprzętu. KZK GOP przesunął termin realizacji do 31 marca 2015 roku, jednak po krytyce ze strony marszałka województwa prace zostały przyspieszone.

ŚKUP ma działać do końca stycznia 2015 roku.

d23z291
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23z291
Więcej tematów