Trwa ładowanie...

Śląskie. W trakcie remontu trafili na zabetonowany pocisk przeciwpancerny

Ekipa budowlana, remontująca blok w Dąbrowie Górniczej, natknęła się na pocisk przeciwpancerny z czasów II wojny światowej. Niewybuch zabrał wezwany na miejsce wojskowy patrol saperski. Na czas akcji ewakuowano 50 mieszkańców.

Share
Pocisk z czasów II wojny światowej był zabetonowany w ścianie.
Pocisk z czasów II wojny światowej był zabetonowany w ścianie.Źródło: Śląska Policja, fot: Śląska Policja
d3etx7a

Na pocisk artyleryjski natrafili robotnicy remontujący jeden z bloków przy ul. Kasprzaka w Gołonogu, jednej z dzielnic Dąbrowy Górniczej. Niewybuch z czasów II wojny światowej był zabetonowany w ścianie. Robotnicy o swoim znalezisku od razu poinformowali policję.

- Zaraz po otrzymanej informacji, na miejsce pojechał policyjny partol. Po konsultacji co do ewentualnej siły rażenia tego rodzaju pocisku, zdecydowano o ewakuacji mieszkańców całego bloku. Swoje mieszkania opuściło łącznie 50 osób - poinformowali dąbrowscy policjanci.

Okazało się, że był to pocisk przeciwpancerny z ładunkiem kumulacyjnym. Niebezpieczne znalezisko zabezpieczył wezwany na miejsce wojskowy patrol sapersko-minerski.

d3etx7a

Po akcji ewakuowani mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

Dąbrowska komenda przypomina, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewybuchów lub niewypałów. W takich sytuacjach należy natychmiast powiadomić policję.

Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban: "To nie jest jeszcze lockdown"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3etx7a

Podziel się opinią

Share
d3etx7a
d3etx7a
Więcej tematów