Śląskie. Pogoda we wtorek 22 czerwca. Wciąż ciepło, ale trzeba uważać na burze
We wtorek 22 czerwca w ciągu dnia zachmurzenie w regionie będzie bardzo zróżnicowane, od małego po duże i całkowite. Lokalnie pojawią się punktowe burze, w czasie których może solidnie polać.
Po słonecznym weekendzie poniedziałek przyniósł pogorszenie pogody głównie na zachodzie Polski, gdzie wystąpiły silne burze i gradobicia. Lokalne punktowe burze pojawiły się również na południu województwa śląskiego, m.in. w okolicy Bielska-Białej.
W nocy z poniedziałku na wtorek w województwie śląskim w większości regionu nie było opadów, tylko lokalnie zanikające burze. Temperatura minimalna około 17-20 stopni Celsjusza.
Śląskie. Pogoda we wtorek 22 czerwca
We wtorek w ciągu dnia zachmurzenie w regionie będzie bardzo zróżnicowane, od małego po duże i całkowite. Lokalnie pojawią się znowu punktowe burze, w czasie których może solidnie polać.
Katarzyna Lubnauer o Krystynie Pawłowicz: kompromituje Polskę, wielki szkodnik
- To najtrudniejszy element do precyzyjnego prognozowania pogody latem. Będą miejsca, gdzie nie spadnie ani kropla deszczu, oraz takie, gdzie wystąpi nawalny deszcz, a nawet grad – informuje Damian Dąbrowski, geograf-meteorolog.
Temperatura maksymalna we wtorek 22 czerwca wyniesie w województwie śląskim około 28/30 stopni Celsjusza. Wiatr ze zmiennych kierunków, przeważnie słaby, jedynie w czasie ewentualnych burz silniejszy. Ciśnienie dość stabilne około 1010 hPa. Indeks UV 4/5.
Pogoda we wtorek 22 czerwca. Ostrzeżenia przed burzami
Niemal w całym kraju można się dziś spodziewać gwałtownych zjawisk pogodowych. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: dolnośląskiego, opolskiego i zachodniej części pomorskiego.
Dla pozostałych województw wydano alerty drugiego stopnia przed upałami, a dla województw warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i wschodniej części województwa pomorskiego dodatkowo przed burzami. Jak prognozuje IMGW prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych burz na podanych obszarach wynosi 70-80 procent.
Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.
Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.