Trwa ładowanie...

Śląskie. Pogoda na środę. Idzie ochłodzenie

Po kilku dniach ciepłej i słonecznej pogody, nadciąga zmiana. Środa przywitała nas chmurami, miejscami pojawiły się nawet opady deszczu. Temperatura spadnie o około 10 stopni Celsjusza.

Share
Śląskie. Prognoza pogody. W środę lepiej nie zapomnieć parasola.
Śląskie. Prognoza pogody. W środę lepiej nie zapomnieć parasola.Źródło: pixabay.com
d3kx3jc

Zdaniem synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wtorek, 5 października, mógł być ostatnim dniem z temperaturami dochodzącymi nawet do 25 stopni Celsjusza. Od środy ma być już decydowanie chłodniej. Na zachodzie kraju temperatura maksymalna wyniesie około 15 stopni Celsjusza. W pasie od Gdańska po Katowice spadnie deszcz. Najwięcej opadów spodziewanych jest w województwie śląskim. Na metr kwadratowy w ciągu dwunastu godzin może spaść około 10 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Śląskie. Prognoza na środę. Będzie zimniej o około 10 stopni Celsjusza

Na Śląsku chmury napłynęły już w nocy. Ranek był już pochmurny, a w niektórych regionach, zwłaszcza na terenach podgórskich mglisty. Nad ranem miejscami pojawiły się też pierwsze opady deszczu. Temperatura minimalna wynosiła około 10/14 stopni Celsjusza.

W środę w ciągu dnia zachmurzenie utrzyma się. Raczej nie mamy co liczyć na chwile ze słońcem. W większości regionu pojawią się okresami opady deszczu. Temperatura niewiele wzrośnie. Synoptycy przewidują, że podskoczy do maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Będzie więc zimniej o około 10 stopni Celsjusza. Odczucie chłodu będzie zwiększała jeszcze wilgotność. Uspokoi się za to wiatr. Będzie słaby i umiarkowany z południa oraz południowego wschodu.

d3kx3jc

W kolejnych dniach pogoda powinna się poprawić. Wprawdzie nie będzie już tak ciepło jak w weekend i w pierwszych dniach tygodnia, ale zza chmur wyjrzy słońce. Do końca tygodnia powinno być go całkiem sporo.

Poruszający reportaż WP. Prof. Wojciech Maksymowicz: jestem wstrząśnięty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3kx3jc

Podziel się opinią

Share
d3kx3jc
d3kx3jc
Więcej tematów