Trwa ładowanie...

Śląskie. Niebezpieczne tajemnice pod drogą. Niewybuchy w Międzyrzeczu, Ponięcicach i Nędzy

Niewybuchy z okresu II wojny światowej odnaleziono we wtorek w Międzyrzeczu Dolnym oraz w Ponięcicach i Nędzy w pobliżu Raciborza. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców.

Share
Śląskie. Niewybuchy z okresu II wojny światowej odnaleziono w Międzyrzeczu Dolnym oraz w Ponięcicach i Nędzy w pobliżu Raciborza.
Śląskie. Niewybuchy z okresu II wojny światowej odnaleziono w Międzyrzeczu Dolnym oraz w Ponięcicach i Nędzy w pobliżu Raciborza.Źródło: Policja Śląska
d1fovf0

Dwa niewybuchy zostały odnalezione w rejonie ulicy Mazańcowickiej w Międzyrzeczu Dolnym podczas robót budowlanych związanych z przebudową drogi – poinformowała policja w Bielsku-Białej.

Policyjny pirotechnik potwierdził, że oba odnalezione przedmioty to pociski moździerzowe, pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Okolica budowy została wyłączona z ruchu, ale nie było konieczności ewakuacji mieszkańców.

d1fovf0

Zabezpieczone znalezisko odbiorą saperzy z jednostki wojskowej w Gliwicach.

Niebezpieczne pozostałości wojenne odkryto także wczoraj w miejscowościach Ponięcice i Nędza niedaleko Raciborza.

W Ponięcicach rolnik podczas prac polowych ujawnił pocisk moździerzowy. W Nędzy w rejonie ulicy Leśnej pracownicy podczas prac w lesie ujawnili 7 sztuk niewybuchów – przekazała policja w Raciborzu.

Śląskie. Niewybuchy z okresu II wojny światowej niedaleko Raciborza

W obu przypadkach na miejsce skierowani zostali policjanci przeszkoleni z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy wstępnie potwierdzili, że są to pamiątki z okresu II wojny światowej.

Tłit - prof. Robert Flisiak i Michał Kuczmierowski

Ze względu, iż niewybuchy znajdował się na polu i w lesie w dalekiej odległości od zabudowań również i tu nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców.

d1fovf0

Pierwszy niewybuch z Ponięcic zabrali we wtorek wojskowi saperzy, natomiast niewybuchy z Nędzy zostaną zabrane w środę.

Śląskie. Niebezpieczne znaleziska należy zostawić i zgłaszać policji

Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić. Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią - bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów. Podejrzane znaleziska należy niezwłocznie zgłaszać policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fovf0

Podziel się opinią

Share
d1fovf0
d1fovf0
Więcej tematów