Śląskie chce zerwać z "ciężkim" stereotypem. Na Expo 2020 w Dubaju będą tancerze i koronki
Województwo śląskie na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju chce się zaprezentować jako różnorodny region. - To świetną okazja do pokazania potencjału naszego regionu w oderwaniu od stereotypu związanego z przemysłem ciężkim - przekonują przedstawiciele regionalnych władz.
Expo w Dubaju będzie pierwszą Wystawą Światową zorganizowaną w kraju arabskim. Ze względu na pandemię COVID-19, Expo 2020 w Dubaju zostało przełożone o rok i odbędzie się między 1 października 2021 r. a 30 marca 2022 r.
Szczegółom obecności Polski i woj. śląskiego na Expo poświęcona była środowa konferencja prasowa, zorganizowana w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie.
Województwo Śląskie na Expo 2020 w Dubaju
Stanie się okazją do promocji regionów, a także przedsiębiorców szukających nowych rynków dla swojej oferty.
Banaś kontra Morawiecki. "Sasin wykazał się rozsądkiem"
- Expo będzie świetną okazją do pokazania potencjału naszego regionu w oderwaniu od stereotypu związanego z przemysłem ciężkim. Województwo śląskie to nie tylko węgiel i stal, ale nowoczesne, przyjazne technologie, czy nowoczesna liczącą się w świecie medycyna. Chcemy na Expo zaprezentować nowe oblicze województwa śląskiego – zapowiada marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.
W ramach Expo odbędą się m.in. targi technologiczne z udziałem przedstawicieli branż z całego świata, polsko-arabskie i polsko-afrykańskie fora dyskusyjne.
Śląskie. Ambasadorowie regionu na Expo 2020 w Dubaju – naukowcy, tancerze i… koronki
Podczas konferencji zaprezentowano ambasadorów, którzy będą reprezentować region podczas wystawy w Dubaju. Na Expo pojedzie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego, swoją reprezentację będzie miał Śląski Klaster Lotniczy oraz Fundacja Koronki Koniakowskie.