Trwa ładowanie...

Śląsk. Zatrzymane dwie grupy uchodźców z Afganistanu

12 listopada Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie grupy obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie dostali się na teren Unii Europejskiej. Cudzoziemcy próbowali przekroczyć granicę ukryci w naczepach samochodów ciężarowych.
Share
Cudzoziemcy próbowali przekroczyć granicę (Źródło: zywiecinfo.pl)
Cudzoziemcy próbowali przekroczyć granicę (Źródło: zywiecinfo.pl)
d2g7xg8

Kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Mołdawii, oprócz ładunku przewoził w naczepie siedmiu uchodźców. Granicę z Polską przekraczał w Zwardoniu. Sześciu cudzoziemców zaraz po przekroczeniu granicy wyskoczyło z jadącego samochodu ciężarowego i uciekło z powrotem na terytorium Republiki Słowackiej, gdzie zostali ujęci przez tamtejsze służby graniczne. Siódmy z nich został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej po stronie polskiej. Mężczyzna nie posiadał dokumentów, które uprawniałyby go do legalnego pobytu na terytorium Polski.

W tym samym dniu w Żywcu funkcjonariusze Straży Granicznej z Bielska-Białej zatrzymali kolejnych sześciu obywateli Afganistanu, którzy ukrywali się w naczepie bułgarskiego tira. Kierowcy obu samochodów ciężarowych nie byli świadomi tego, że mają współpasażerów. Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani i umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla uchodźców. Przedstawiono im zarzut przekroczenia granicy wbrew przepisom. Wszyscy przyznali się do zarzuconego im czynu oraz złożyli stosowne wyjaśnienia.

Są to kolejne przypadki nielegalnego przekraczania granicy w ostatnich tygodniach. Na początku listopada udaremniono próbę nielegalnego wjazdu do Polski czternastu uchodźców z Afganistanu.

d2g7xg8

Więcej na Zywiecinfo.pl.

Andrzej Duda zawetuje "piątkę dla zwierząt"? Komentarz Radosława Fogla

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2g7xg8

Podziel się opinią

Share
d2g7xg8
d2g7xg8
Więcej tematów