Trwa ładowanie...
śląsk
MAS
19-10-2021 11:15

Śląsk. Dziadkowe w sieci – jak w nią nie wpaść, nauczą ich wnukowie

Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie i jakie ma zamiary. Dlatego ostrożności nigdy nie za wiele. Nasz strach czy obawy nie mogą jednak decydować o tym, czy będziemy korzystać z dobrodziejstw nowoczesnej technologii. Pamiętajmy jednak, że w sieci czeka na nas wiele pułapek.

Młodzi mogą wziąć udział w konkursie i tym samym pomóc swoim dziadkomMłodzi mogą wziąć udział w konkursie i tym samym pomóc swoim dziadkomŹródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
d184piq
d184piq

Jak ich uniknąć? Na to pytanie mogą odpowiedzieć bardziej wtajemniczeni. A któż by inny, jak nie nasi bliscy. Bo to przecież dziadkowie do tej pory dbali o najmłodszych. Pora, by to oni okazali teraz swoją troskę wobec starszych.

Jak to mogą uczynić? Tłumacząc swoim dziadkom, że korzystanie z internetu jest przyjemne ale tylko wtedy, gdy wiemy jak uniknąć zagrożenia. A to przecież często powoduje, że wielu z nas niechętnie sięga po wygodne możliwości, jakie niewątpliwie daje internet.

Jedną z nich jest bankowość internetowa. Przy pomocy telefonu, tabletu czy zegarka możemy w dowolnej chwili dokonać szybkiej płatności z każdego miejsca na świecie. I wcale to nie jest trudne…trzeba jednak wiedzieć jak. Warto, by seniorzy mieli tego świadomość i potrafili korzystać z całej masy możliwości. Kto inny ich tego nauczy, jak nie własne wnuki? I to właśnie do nich adresowany jest konkurs zorganizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Uwaga na fałszywe strony banków. Ekspert o trikach cyberprzestępców

W akcji "Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku" mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół wyższych. Zadaniem uczestników jest przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku i zachęcenie w pomysłowy sposób swoich bliskich do założenia takiego rachunku i korzystania z niego online.

d184piq

- To wnukowie najlepiej wiedzą jakie obawy towarzyszą ich dziadkom przy korzystaniu z komputera, internetu, czy aplikacji w telefonie komórkowym. To często oni są proszeni o pomoc, gdy coś im nie zadziała w smartfonie. Dlatego jesteśmy przekonani, że młodzież najlepiej będzie wiedziała, jak przekonać swoich dziadków do konta w banku, w tym także do dokonywania opłat i zakupów przez internet. Poprzez taką międzypokoleniową współpracę chcemy pokazać, że korzystanie z internetu, z rachunku bankowego, i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Na czym polega konkurs? Uczestnicy, wykorzystując swoją kreatywność, będą musieli poprzez pracę plastyczną lub multimedialną odpowiedzieć na zadane pytanie konkursowe. Rozwiązanie mogą przedstawić za pomocą plakatu, komiksu, filmu lub materiału multimedialnego. Będą to mogli zrobić indywidualnie lub zespołowo. Termin na zgłoszenie udziału upływa 12 listopada. Natomiast prace będzie można wysyłać do 10 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d184piq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d184piq
Więcej tematów