Trwa ładowanie...
d37nlg2

Rybnik. Łowcy pedofili dokonali zatrzymania

W niedzielę członkowie grupy "Elusive Child Protection Poland" dokonali obywatelskiego zatrzymania w Rybniku. W sieci udostępnili film, na którym ujawniają twarz zatrzymanego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rybnik. Po zatrzymaniu mężczyzna został przekazany w ręce policji
Rybnik. Po zatrzymaniu mężczyzna został przekazany w ręce policji (Getty Images, Fot: Artur Widak)
d37nlg2

W niedzielę około południa działacze z grupy "Elusive Child Protection Poland" dokonali zatrzymania obywatelskiego. To forma ujęcia przestępcy, która pozwala zwykłym obywatelom przekazać go w ręce policji. Działacze ECPP uruchomili dostępną w internecie relację live z zatrzymania.

To trwające ponad czterdzieści minut nagranie, na którym widać zatrzymanego, który siedzi na parkowej ławce. Mężczyźni odebrali mu telefon i inne nośniki elektroniczne, aby przekazać je w ręce policji. Czekając na funkcjonariuszy cały czas nagrywają płaczącego mężczyznę, pytając go o to czy to na pewno on pisał z "dziewczynką", czy raczej z udającym nieletnią mężczyzną. Zatrzymany odpowiada, że tak i dodaje, że "zrobił głupotę".

Nagrywający film mężczyzna mówił, że zatrzymany nie jest dla niego człowiekiem i wyśle mu pocztówkę do więzienia. Po przyjeździe funkcjonariuszy podkreślał, że zatrzymany ze strachu "siku zrobił". Słysząc to policjant odpowiedział, że to "samo życie".

d37nlg2

Nagranie znaleźliśmy za pośrednictwem portalu rybnik.dlawas.info.

Film od wczoraj został odtworzony 87 tys. razy. Większość komentarzy jest entuzjastycznych wobec akcji "ECPP", ale kilka zwraca uwagę na to, że niepotrzebnie upubliczniono wizerunek mężczyzny.

Rybnik. To nie pierwsze zatrzymane oskarżonego o pedofilię

Do podobnej sytuacji w Rybniku doszło 31 lipca 2018 roku. Wówczas zatrzymany został 32-letni mężczyzna. Całe zajście sprokurował znany w całym kraju "łowca pedofili" Krzysztof Dymkowski. Ostatecznie zatrzymany mężczyzna został uniewinniony. Po zakończeniu całej sprawy adwokat zatrzymanego ujawnił w rozmowie z portalem rybnik.com.pl, że to Dymkowski namawiał do spotkania, oraz wysyłał zdjęcia kobiety wyglądającej na znacznie więcej niż 14 lat.

d37nlg2

Ułaskawienie pedofila. Barbara Nowacka: Ułaskawienie prezydenta to nie sprawa rodzinna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37nlg2

Podziel się opinią

Share
d37nlg2
d37nlg2
Więcej tematów