Trwa ładowanie...
d2fqpsx

Ruda Śląska. Myślą o przyszłości. Szkolne pracownie zyskają nowy sprzęt

Osiem rudzkich pracowni do nauki zawodu przejdzie metamorfozę. Zostaną zmodernizowane oraz wyposażone w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie.
Share
Ruda Śląska. Miasto zmodenizuje pracownie w szkołach.
Ruda Śląska. Miasto zmodenizuje pracownie w szkołach. Źródło: UM Ruda Śląska
d2fqpsx

Miasto rozstrzygnęło już przetarg dla sześciu z nich. Inwestycje, dla których zakończyło się postępowanie, zostaną zrealizowane w Zespołach Szkół nr 1,2 i 5. Łączny koszt to ponad 570 tys. zł. Projekt objęty jest dofinansowaniem unijnym.

– Od 2015 roku ze środków unijnych pozyskaliśmy dla szkół ponadpodstawowych przeszło 15 mln zł. Z tych pieniędzy zmodernizowaliśmy m.in. pracownie do nauki zawodów w Zespole Szkół nr 4, Zespole Szkół nr 6 oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego – podkreśla prezydent miasta Grażyna Dziedzic.

Ruda Śląska. Są pieniądze na modernizację szkolnych pracowni

Pracownia rysunku technicznego w Zespole Szkół nr 1 wzbogaci się o 16 zestawów komputerowych, tablicę multimedialną, ploter drukujący i inne urządzenia peryferyjne. – Zakupiony sprzęt nie tylko służyć będzie młodzieży uczącej się w zawodach technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych, ale także będzie dużym wzbogaceniem bazy informatycznej szkoły i pozwoli na realizację części zajęć z informatyki – wyjaśnia Paweł Ciepliński, dyrektor szkoły. Placówka wzbogaci się jeszcze o nowy sprzęt w pracowni elektrotechniki i elektroniki samochodowej. Procedury przetargowe w tej sprawie będą realizowane w tym roku.

d2fqpsx

W Zespole Szkół nr 2 zmodernizowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt zostaną pracownie: biznesu, reklamy i gastronomiczno–hotelarska. W pracowni biznesu znajdą się m.in.: komputerowe stanowiska uczniowskie i nauczycielskie, urządzenie wielofunkcyjne z telefaksem, projektor multimedialny, kserokopiarka, drukarka laserowa, a także urządzenia techniki biurowej, tj.: niszczarka czy bindownica. Z kolei pracownia reklamy zostanie wyposażona w komputerowe stanowiska uczniowskie i nauczycielskie, ploter tnący, projektor multimedialny, drukarki oraz aparaty cyfrowe. W pracowni gastronomiczno–hotelarskiej znajdzie się natomiast nowoczesne stanowisko komputerowe ucznia w recepcji hotelowej. Projekt zakłada również malowanie pracowni oraz zakup nowych mebli.

Z kolei w Zespole Szkół nr 5 pracownia informatyczna zostanie doposażona w drukarkę laserową, projektor multimedialny z ekranem projekcyjnym, a także serwerownię z wyposażeniem. Ponadto znajdzie się tam 14 stanowisk do projektowania i wykonania lokalnych sieci komputerowych 14 stanowisk do konfiguracji lokalnych sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych, a także 4 analizatory sieciowe z funkcją testera okablowania sieciowego. Do pracowni grafiki zostanie zakupionych m.in. 14 zestawów komputerowych z systemami operacyjnymi, drukarka laserowa, urządzenie do drukowania wielkoformatowego, laminator rolowy, 2 zestawy fotograficzne, projektor multimedialny oraz tablety graficzne.

Koronawirus. Otwarte stoki w Szwajcarii. Relacja Aleksandra Kwaśniewskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fqpsx

Podziel się opinią

Share
d2fqpsx
d2fqpsx
Więcej tematów