Trwa ładowanie...

Mikołów. Oszukał na milion złotych, sprawa trafiła do sądu

Blisko milion złotych wyłudził - zdaniem śledczych - właściciel firmy budowlanej z Mikołowa, m.in. wystawiając faktury za usługi, które nie zostały wykonane. Odpowie za przestępstwa podatkowe i poświadczanie nieprawdy w dokumentach.

Share
Mikołów. 40-latek miał oszukać swoich kontrahentów i znajomych na milion złotych.
Mikołów. 40-latek miał oszukać swoich kontrahentów i znajomych na milion złotych.Źródło: Śląska Policja
d2xnccx

Jak poinformowali śledczy 40-latek w latach 2014-2018 prowadził na terenie Mikołowa działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych. W tym czasie dopuścił się wielu przestępstw, w tym skarbowych. Mężczyzna m.in. wystawił szereg fikcyjnych faktur na usługi, które nigdy nie zostały wykonane, pobierając za to od swoich kontrahentów opłatę w wysokości 10 procent wartości faktury. Śledczy przypisują mu także oszustwa związane z zaciąganymi od znajomych pożyczkami, których 40-latek nie miał zamiaru spłacić.

Mikołów. 40-latek oskarżony o przestępstwa skarbowe

Jak ustalili policjanci, dodatkowo podatnik, oprócz fikcyjnych dokumentów, wystawiał także nierzetelne faktury oraz nie odprowadzał należnego podatku, czym naraził Skarb Państwa na uszczuplenie w kwocie ponad 600 tysięcy złotych. Wraz z kwotami wynikającymi z zaciągniętych pożyczek, przez te wszystkie lata na konto mężczyzny wpłynęło blisko milion złotych.

d2xnccx

Akt oskarżenia w jego sprawie właśnie trafił do sądu. Śledczym zabezpieczyli majątek 40-latka w postaci należącej do niego nieruchomości oraz gotówki. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Kaczyński vs Sikorski. Mecenas Jacek Dubois: zlecimy przeprosiny w imieniu prezesa PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2xnccx

Podziel się opinią

Share
d2xnccx
d2xnccx
Więcej tematów