Trwa ładowanie...
d1lj5rh

Katowice. Trzy godziny, ponad 500 miejsc i 700 wniosków

Ledwo co ruszył nabór, a w ciągu niespełna trzech godzin kilkaset osób zdecydowało się powalczyć o miejsce, które dopiero jest w budowie.
Share
Nowy Nikiszowiec będzie przypominał stare osiedle
Nowy Nikiszowiec będzie przypominał stare osiedle Źródło: Getty Images
d1lj5rh

Mimo, że miejsce to będzie najmowane i zanim się je otrzyma trzeba spełnić kilka warunków wiele osób postanowiło złożyć wniosek. Wniosek, by w przyszłości móc zamieszkać w malowniczym otoczeniu, jakim jest katowicki Nikiszowiec.

Od blisko dwóch lat w tej części Katowic powstaje największa w Polsce inwestycja w ramach rządowego programu mieszkaniowego Mieszkanie Plus. Osiedle Nowy Nikiszowiec - na prawie 5,5-hektarowej działce przy ul. Górniczego Dorobku, będzie sąsiadowało z najbardziej rozpoznawalnym zabytkowym osiedlem robotniczym w kraju. Nic więc dziwnego, że w tak krótkim czasie do najmu 513 mieszkań zgłosiło się prawie 700 osób. I to on-line, choć termin naboru był kilkukrotnie przesuwany.

Wnioski można składać do końca stycznia, a dokumenty dostarczyć do końca lutego. Zawieranie umów rozpocznie się w maju. Pierwszym etapem naboru jest przyznanie punktów na podstawie kryteriów społecznych przyjętych przez katowicki samorząd. Potem przeprowadzona zostanie weryfikacja i uszeregowane zostaną punkty. Na te dodatkowe mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, niepełnosprawni czy rozliczający się z podatku dochodowego w Katowicach. Dalsza procedura będzie polegała na sprawdzeniu tzw. zdolności czynszowej potencjalnych najemców.

d1lj5rh

Rząd "odczarowuje" Mieszkanie Plus. Nowe tanie mieszkania już za dwa lata

W Nowym Nikiszowcu dostępne będą mieszkania różnej wielkości - od 36 mkw. do 94,5 mkw. Nowe domy układem urbanistycznym i wyglądem nawiązują do pierwowzoru – to charakterystyczny ceglasty kolor elewacji i niskie, czterokondygnacyjne budynki tworzące kwartały z wewnętrznymi zielonymi dziedzińcami. Na osiedlu będzie też 11 lokali handlowo-usługowych.

W przyszłości, w ramach rządowego programu mieszkaniowego, w katowickich Szopienicach powstanie ok. 500 kolejnych mieszkań modelowych zbudowanych na 6-hektarowym terenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lj5rh

Podziel się opinią

Share
d1lj5rh
d1lj5rh
Więcej tematów