Trwa ładowanie...

Katowice. Przyjechali na nielegalne wyścigi. 28 mandatów

Katowiccy policjanci udaremnili weekendową próbę organizacji nielegalnych wyścigów. Skontrolowali 46 aut, nakładając 28 mandatów i zatrzymując 20 dowodów rejestracyjnych. Katowicka drogówka zapowiada kolejne kontrole...
Share
Katowice. Policja udaremniła nielegalne wyścigi.
Katowice. Policja udaremniła nielegalne wyścigi.Źródło: Śląska Policja
d3j5vw0

W miniony weekend w nocy, na dużych parkingach katowickich centrów handlowych zaczęli gromadzić się miłośnicy tuningowanych pojazdów. - Takim wydarzeniom często towarzyszą nielegalne wyścigi, które są dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego też policjanci nie dopuścili do ich rozpoczęcia – informuje komenda policji w Katowicach.

Jeden z takich ulubionych parkingów miłośnikówtuningowanych pojazdów znajdował się przy centrum handlowym 3 Stawy. Gromadzące się na parkingu samochody zauważyli policjanci.

Katowice. Policja udaremniła nielegalne wyścigi

Mundurowi od razu przystąpili do kontroli samochodów. Sprawdzali ich stan pod kątem przeróbek technicznych.

d3j5vw0

Po kontrolach zatrzymali aż 20 dowodów rejestracyjnych. Policjanci nałożyli także 28 mandatów, głównie związane ze stanem technicznym pojazdów.

- Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach nadal będą reagowali na tego typu zjawiska i konsekwentnie karali kierujących popełniających wykroczenia w ruchu drogowym – zapewnia komenda policji w Katowicach.

Szczepienia na COVID-19. Bartosz Arłukowicz ma propozycję

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j5vw0

Podziel się opinią

Share
d3j5vw0
d3j5vw0
Więcej tematów