Trwa ładowanie...
d15ntyf

Katowice. Przedwczesny Sylwester. Biesiadowali przy alkoholu, odpalili ładunki pirotechniczne

Policjanci z Katowic zabezpieczyli materiały pirotechniczne, które posiadał 35-letni mężczyzna. Tuż przed interwencją policyjnych wywiadowców, mężczyzna zdetonował na swojej posesji ładunki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Share
Po pijanemu odpalił fajerwerki w Katowicach.
Po pijanemu odpalił fajerwerki w Katowicach.Źródło: Śląska Policja
d15ntyf

Do zdarzenia doszło w katowickiej dzielnicy Piotrowice. Dyżurny otrzymał informacje, że w namiocie ustawionym na jednej z posesji miało dojść do kilkukrotnego wybuchu materiałów pirotechnicznych. Na miejsce natychmiast skierowani zostali katowiccy wywiadowcy, którzy w namiocie zastali czterech mężczyzn. W trakcie policyjnej interwencji okazało się, że 35- letni właściciel posesji biesiadował przy alkoholu ze swoimi znajomymi. Badanie trzeźwości wskazało, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami przyznał, że odpalił trzy ładunki pirotechniczne.

Policjanci w Katowicach znaleźli materiały pirotechniczne

Na terenie posesji stróże prawa znaleźli też inne materiały pirotechniczne. Na miejsce zostali wezwani policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym, a także funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji w Katowicach, którzy zabezpieczyli materiały o rożnej masie i wielkości. Ponadto wywiadowcy na miejscu ujawnili nabój do broni palnej, konsolę do zdalnego odpalania ładunków pirotechnicznych, paralizator, a także lont pirotechniczny. Ze względu na stan upojenia alkoholowego zagrażający zdrowiu, a nawet życiu, 35-latek opiekuńczo umieszczony został w izbie wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu złożył wyjaśnienia. Czynności w sprawie trwają.

d15ntyf

Strajk kobiet przed MEN. Burza po zatrzymaniu dziennikarki. Cezary Tomczyk: zarzut jest kuriozalny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15ntyf

Podziel się opinią

Share
d15ntyf
d15ntyf
Więcej tematów