Trwa ładowanie...

Katowice. Nowości na osiedlu Witosa. Powstaną dom kultury i park

Miejski dom kultury wraz z parkiem powstaną w Katowicach w rejonie ulic Kwiatkowskiego i Grabskiego, na osiedlu Witosa. Miasto podpisało umowę na wykonanie dokumentacji projektowej.
Share
Katowice. Na osiedlu Witosa powstaną Miejski Dom Kultury i park.
Katowice. Na osiedlu Witosa powstaną Miejski Dom Kultury i park.Źródło: UM Katowice
d2wn1gb

Do połowy roku zostanie opracowana koncepcja domu kultury, która pozwoli określić zakres przyszłej inwestycji, koszty budowy i utrzymania. - W tej sprawie rozmawialiśmy z mieszkańcami, by to oni powiedzieli, jakie mają oczekiwania wobec domu kultury i parku – ocenił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Według katowickiego samorządu głosy mieszkańców stały się podstawą do stworzenia tzw. koncepcji funkcjonalno-użytkowej miejsca. Przewiduje ona, że w nowym miejskim domu kultury znajdzie się m.in. sala wielofunkcyjna na potrzeby organizowania imprez i wydarzeń kulturalnych, ze sceną i widownią na ok. 200 miejsc, z ekranem, nagłośnieniem, oświetleniem, multimediami i kurtyną.

W obiekcie przewidziano hol, w którym będzie możliwa organizacja wystaw, z systemami podwieszania i podświetlania, salę baletową z parkietem, lustrami, nagłośnieniem, garderobami i sanitariatami, salę taneczno-ruchową, dwie sale zajęciowe, np. do nauki gry na instrumentach, salę do spotkań, pracownię plastyczną, pracownię ceramiczną i pokój dla matki z dzieckiem.

d2wn1gb

Katowice. Miasto zainwestuje na osiedlu Witosa

Wyposażenie obiektu ma też pozwolić na organizację imprez plenerowych. Chodzi o zadaszoną scenę plenerową, nagłośnienie, oświetlenie, a także ławy, krzesła i namioty. Dmuchany ekran, projektor, leżaki i pufy mają umożliwić organizację plenerowych projekcji filmowych. W nowym budynku MDK będą też działały klub seniora oraz rada dzielnicy.

Na terenie wokół budynku zostanie zainstalowany monitoring, pojawią się miejsca postojowe, chodniki i oświetlenie. Budynek ma zostać wkomponowany w nowy parkmiejski. Realizacja inwestycji zostanie podzielona na dwa etapy: w pierwszym powstanie budynek, w kolejnym park. Rozpoczęcie budowy przewidywane jest na 2022 r.

W weekend zmiany w pogodzie. Synoptyk o prognozie na najbliższe dni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wn1gb

Podziel się opinią

Share
d2wn1gb
d2wn1gb
Więcej tematów