Trwa ładowanie...

Katowice. Nie spodobały się, dlatego mieszkańcy sami wybiorą nowy wzór

Ważne jest to, by podkreślały tożsamość i wtapiały się w otoczenie. Miały być inne, ale ponieważ miasto chciało przeznaczyć na nie ponad 10 mln złotych, niektórzy zaczęli protestować. I udało się, nowe tabliczki z nazwami ulic i miejsc zostały poprawione.

Share
Mieszkańcy sami mogą zdecydować, jak będą wyglądały tabliczki z nazwą ulic i miejsc
Mieszkańcy sami mogą zdecydować, jak będą wyglądały tabliczki z nazwą ulic i miejscŹródło: UM Katowice
d3hg5f1

Poprawek dokonali artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Mieszkańcy mają teraz do wyboru dwa wzory nowego Systemu Informacji Miejskiej. Tabliczki pod literami będą miały biały lub żółty pasek z nazwą miasta i dzielnicy. Wszystko zależy od mieszkańców.

Żółty kolor bardziej będzie przykuwał uwagę, ale był już wcześniej wykorzystywany choćby w logo ”Katowice Miasto Muzyki Unesco”. Artyści uważają, że jest bardziej wyrazisty i taki…śląski. Zaproponowana przez miasto koncepcja nie spodobała się, m.in. ze względu na brak odpowiedzi na potrzeby osób starszych lub pomieszaniu kroju liter.

Ostatecznie udało się dokonać zmian przy udziale ekspertów z Akademii Sztuk Pięknych. Chodziło o niewyraźne litery na zlewającym się tle. Dokonano analizy, wzięto pod uwagę krytykę i zmieniono to, co było niepoprawne. Zastosowano również folię, dzięki której napisy nie będą tak odbijały się w świetle.

d3hg5f1

Tablice z dwoma wersjami napisów stanęły na placu Kwiatowym. Każdy może się im przyjrzeć i podjąć decyzję, która wersja jest lepsza. Głosy można oddawać w budynku Urzędu Miasta przy ul. Rynek 13 lub za pośrednictwem strony internetowej miasta.

Nowe obostrzenia. Ekspert o terminie, kiedy mogą zostać poluzowane

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3hg5f1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hg5f1
d3hg5f1
Więcej tematów