Trwa ładowanie...

Katowice. Gdy pandemia minie, oni wciąż będą potrzebowali pomocy

Narażeni i samotni, z potrzebą by ich wspierać i odwiedzać. Zdani na tych, którzy chcą im dostarczyć zakupy lub przypomnieć o lekach. Gdy pandemia się skończy, oni wciąż pozostaną ze swoimi problemami.

Chcą pomagać seniorom i dostarczać im ciepłe posiłki Chcą pomagać seniorom i dostarczać im ciepłe posiłki Źródło: Youtube, fot: Sprint Cooking
d14ma3j
d14ma3j

Na szczęście są i tacy, którzy gotowi są nieść pomoc zawsze - bez względu na wszystko. Jedyną przeszkodą są jak zwykle finanse. Ale i tu widzą rozwiązanie. Kto? Przedstawiciele dwóch organizacji, którzy od kilka lat prowadzą kluby seniora i chcą stworzyć program "Posiłek dla seniora". Dzięki temu mieszkańcy, którzy z różnych powodów nie mogą go sobie przygotować, będą mogli liczyć na ciepły posiłek.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej "Bezpieczna Twierdza" oraz Fundacja Index do Przyszłości chcą w 2021 r. rozpocząć w Katowicach nowy program, jednak ich fundusze kończą się wraz z końcem roku.

"Jako fundacja jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim naszym seniorom dalszą aktywizację w formie profesjonalnych warsztatów oraz zajęć rozwojowych i integracyjnych, jednak brak nam środków na zapewnienie im ciepłego posiłku. Wiemy już, że jeśli otrzymamy jakiekolwiek dofinansowanie na nasze kluby seniora na rok 2021, nie będą one uwzględniały ciepłych posiłków" — przyznają przedstawiciele Fundacji.

Wsparcie dla seniorów. "Jeśli zostaną w domu, dostaną pomoc"

Apel skierowany jest do wszystkich, którym dobro seniorów leży na sercu – bez względu na to czy to lokalna społeczność, czy śląska firma. Pojawiły się już pierwsze zgłoszenia, ale to wciąż za mało. Fundacja szuka firm, które zechciałyby wesprzeć program.

d14ma3j

Miesięczny koszt obiadów dla jednego seniora to ok. 275 zł. Posiłki przygotowywane będą w Centrum Integracji Międzypokoleniowej "Bezpieczna Twierdza" w Ligocie i dostarczane do seniorów od poniedziałku do piątku, w godz. 13.00 - 15.00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14ma3j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14ma3j
Więcej tematów