Trwa ładowanie...

Jaworzno. Urządzili imprezę, wpadła policja

41 mandatów za brak maseczek wystawili policjanci, interweniujący w miniony weekend w otwartym mimo zakazu lokalu w Jaworznie. Bawiło się w nim kilkadziesiąt osób. Wobec 24 gości zostaną przesłane do sądu wnioski o ukaranie, a jeden z mężczyzn został zatrzymany za narkotyki.

Share
Jaworzno. Policjanci zakończyli imprezę w jednym z lokali w centrum miasta.Jaworzno. Policjanci zakończyli imprezę w jednym z lokali w centrum miasta.Źródło: Pixabay
d2f5lda

Jak poinformowała komenda policji w Jaworznie do interwencji doszło w sobotnią noc. Lokal w centrum Jaworzna był otwarty mimo obostrzeń. Właściciel zdecydował się na zorganizowanie imprezy wbrew obowiązującym przepisom. - Okazało się, że w środku tańczyło na parkiecie kilkadziesiąt osób bez zachowania odpowiedniego dystansu i bez maseczek. Mundurowi wylegitymowali 69 uczestników imprezy. 41 osobom, które naruszyły obowiązek zakrywania ust i nosa, policjanci wręczyli mandaty karne, a wobec 24 sporządzono dokumentację, która będzie podstawą do skierowania do sądu wniosku o ukaranie – opisuje policja.

Podczas legitymowania uczestników zabawy obecny na miejscu pies szkolony do wykrywania narkotyków, podszedł do jednego z mężczyzn i wskazał go jako osobę, która może posiadać narkotyki. 37-letni mieszkaniec Jaworzna posiadał przy sobie mefedron. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Jaworzno. Policja przerwała imprezę w jednym z lokali w centrum miasta

- Po wykonanych czynnościach uczestnicy imprezy opuścili miejsce spotkania, a właściciel zamknął lokal. Z przeprowadzonej kontroli śledczy sporządzili procesową oraz zabezpieczyli dowody, które pozwolą na wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które nie zastosowały się do obowiązujących przepisów. Obecni na miejscu pracownicy sanepidu i Krajowej Administracji Skarbowej wykonali czynności w ramach swoich kompetencji – podała policja.

d2f5lda

W akcji brało udział 60 funkcjonariuszy z KMP w Jaworznie oraz OPP w Katowicach.

- Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do poleceń służb sanitarnych i zaleceń przekazywanych nam przez rząd. Sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujemy, jest dla nas wszystkich trudna. Tylko rozsądek i podporządkowanie się zaleceniom pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się panującego wirusa – przekonują policjanci.

Gdyby Leszek Miller to słyszał... Bezlitosna ocena byłego premiera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2f5lda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f5lda
d2f5lda
Więcej tematów