Trwa ładowanie...

Jarmark na "Nikiszu" już w niedzielę. Zobacz Śląsk minionych lat

W niedzielę na Nikiszowcu odbędzie się tradycyjny "Odpust u babci Anny". Kultowa impreza, która pokazuje Górny Śląsk minionych lat i jest dobrym miejscem do integracji Ślązaków.

Jarmark na "Nikiszu" już w niedzielę. Zobacz Śląsk minionych latŹródło: Facebook / Jarmark na Nikiszu
d3ao9k9

Coroczne święto Ślązaków na Nikiszowcu, to jedna z największych imprez tego typu w regionie, gdzie każdy może poznać zwyczaje i sztukę hanysów oraz pogłębić swoją wiedzę o Górnym Śląsku.

- To jest jedno z tych miejsc, gdzie przewodnicy sami przychodzą i bezpłatnie oprowadzają po Nikiszu. Śląsk romantyczny, o jakim tylko teraz można pomarzyć - mówi Wirtualnej Polsce Helena Miklosz, mieszkanka Katowic. - Przypominają się powojenne lata, gdzie całe rodziny przychodziły pod kościół, później się wszyscy wspólnie bawili. Siedzieli do wieczora przy napojach, a dzieci biegały po karuzelach - dodaje.

"Odpust u babci Anny" to również wielki jarmark, na którym prezentowane są wyroby kilkudziesięciu artystów i rzemieślników, ale też idealne miejsce do integracji mieszkańców "Nikisza" i całego "Czarnego Śląska".

d3ao9k9

- Jarmark na stałe wpisał się w krajobraz nie tylko Miasta Katowice i Nikiszowca, ale i całego regionu. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez świątecznych i jedną z najlepiej ocenianych. To okazja do zaprezentowania śląskiej kultury i tradycji, a także umiejętności i dorobku. Już teraz mamy rekordową ilość zgłoszeń od wystawców, którzy przyciągają tysiące zwiedzających - mówią organizatorzy jarmarku na "Nikiszu".

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 w niedzielę na Nikiszowcu. Chwilę później otwarte zostaną integracyjne place zabaw, a od godz. 13.00 gości rozruszają lokalne kapele.

W programie:

godz. 13.00 - koncert zespołu Mucha Nie Siada
godz. 14.00 - koncert zespołu Drugie Piętro
godz. 15.00 - koncert Orkiestry Dętej Kopalni Wieczorek
godz. 16.00 - przedstawienie plenerowe GRAAL Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop
godz. 17.30 - koncert zespołu Whisky River
godz. 18.30 - koncert zespołu Ślonsko Ferajna

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3ao9k9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ao9k9
Więcej tematów